Cristiano Ronaldo z czerwoną kartką za uderzenie rywala w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej Al-Nassr - Al-Hilal

09/04/2024, 08:28 GMT+2

Cristiano Ronaldo wyrzucony z boiska za skandaliczne zachowanie w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej rozegranego w Abu Zabi. Kapitan Al-Nassr w końcówce meczu uderzył jednego z rywali, za co ukarany został czerwoną kartką. Chciał wymierzyć sprawiedliwość również sędziemu. Jego klub przegrał z rywalem z Rijadu Al-Hilal 1:2.

Gole Taliski i Ronaldo dały Al-Nassr wygraną z Al-Shabab

Do gorszących scen doszło cztery minuty przed zakończeniem meczu, gdy Al-Hilal prowadził 2:0. Ali Al-Bulayhi nie chciał pozwolić Ronaldo szybko wznowić gry rzutem z autu, starając się złapać piłkę za linią boczną. To rozwścieczyło Portugalczyka, który łokciem uderzył obrońcę rywali. Szybko dopadli do nich pozostali piłkarze i doszło do przepychanek.
Sędzia Mohammed Al-Hoaish nie miał wątpliwości. Od razu wyjął czerwoną kartkę, którą ukarał Ronaldo. Widząc to, CR7 zacisnął pięść, wziął zamach i przez chwilę wyglądało to, jakby chciał cisnąć piłką w stronę arbitra. Na szczęście górę wziął rozsądek.
Ronaldo chodził wściekły już od pierwszej połowy, gdy w doliczonym czasie gry arbiter nie uznał gola strzelonego przez Otavio, odgwizdując po analizie VAR spalonego.

Al-Hilal w drodze po czwarty tytuł

W 62. minucie po szybkim ataku Sergeja Milinkovicia-Savicia prowadzenie Al-Hilal zapewnił Salem Al-Dawsari, a dziesięć minut później drugiego gola strzelił Malcolm, popisując się strzałem głową po dośrodkowaniu Michaela.
W samej końcówce honorowe trafienie dla Al-Nassr zanotował były gwiazdor Liverpoolu Sadio Mane.
W czwartkowym finale walczący o czwarty Superpuchar Al-Hilal zagra Al-Ittihad. Ekipa Karima Benzemy w pierwszym poniedziałkowym półfinale pokonała Al-Wehdę 2:1.