Udany debiut Neymara w lidze saudyjskiej

16/09/2023, 13:40 GMT+2

Neymar zadebiutował w piątek w saudyjskim zespole Al-Hilal, do którego przeszedł z Paris Saint-Germain za 90 milionów euro. Brazylijczyk w wygranym 6:1 meczu z Al-Riyadh pojawił się na boisku w drugiej połowie i asystował przy bramce swojego rodaka Malcoma.

Neymar podpisał kontrakt z Al-Hilal (sntv)

31-letni Neymar przyleciał do Arabii Saudyjskiej bezpośrednio z Peru, gdzie w środę rozegrał cały mecz eliminacji mistrzostw świata 2026, zakończony zwycięstwem Canarinhos 1:0.
Przed tygodniem w otwierającym eliminacje do mundialu spotkaniu z Boliwią (5:1) w Belem Neymar zdobył dwie bramki i z dorobkiem 79 trafień został najlepszym strzelcem reprezentacji Brazylii. Wcześniej dzielił rekord z legendarnym Pele.

Asysta w debiucie

W piątek Neymar doczekał się debiutu w nowym klubie. Na boisku pojawił się w 64. minucie, a niespełna 20 minut później zaliczył asystę przy golu Malcoma. Zespół Al-Hilal, prowadzący w tabeli ligi saudyjskiej, rozbił na własnym stadionie Al-Riyadh 6:1.
Neymar był zawodnikiem PSG od 2017 roku, przechodząc z Barcelony za rekordową w historii piłki nożnej kwotę 222 milionów euro. Jego kontrakt obowiązywał do 2025 roku. W barwach PSG strzelił 118 goli w 173 występach i zdobył z tym klubem wiele trofeów, między innymi pięciokrotnie triumfował w ekstraklasie.
W Al-Hilal Brazylijczyk gra u boku między innymi Senegalczyka Kalidou Koulibaly'ego, znanego z występów w Napoli i Chelsea, czy Portugalczyka Rubena Nevesa z Wolverhampton Wanderers.