Robert Lewandowski po meczu Polska - Belgia w Lidze Narodów - piłka nożna

15/06/2022, 04:33 GMT+2

Robert Lewandowski niepocieszony po porażce z Belgią 0:1 w Lidze Narodów. Kapitan reprezentacji żałuje niewykorzystanych szans i zbyt późnej pobudki polskiego zespołu.

- Szkoda, że zbyt późno zaczęliśmy odważnie grać. Jak zmieniliśmy system na czwórkę z tyłu, to bardziej wyszliśmy do przodu – nie mógł odżałować na gorąco.
Polacy w pierwszej połowie mieli dwie dogodne sytuacje. W 30. minucie Sebastian Szymański strzelił nad bramką, a tuż przed przerwą Nicola Zalewski kopnął obok słupka.

Lewandowski: tylko zmieniliśmy system

Druga część również spotkania w Warszawie rozpoczęła się od przewagi Belgów, ale im dłużej trwał mecz, tym coraz odważniejsi byli Biało-Czerwoni. Pomagały w tym również zmiany, na przykład wprowadzenie Karola Świderskiego, który w 57. minucie zastąpił niezbyt widocznego w tym meczu Piotra Zielińskiego.
Tylko Świderski był dwukrotnie bliski strzelenia gola.
- Jak zmieniliśmy system na czwórkę z tyłu, to bardziej wyszliśmy do przodu, zagraliśmy bardziej pressingiem i od razu lepiej czuliśmy się w ataku, stwarzaliśmy więcej sytuacji – ocenił.
Polacy po czterech kolejkach w grupie 4 dywizji A mają cztery punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli.
Polska - Belgia 0:1 (0:1)

Bramka: Michy Batshuayi (16)

Polska: Wojciech Szczęsny - Mateusz Wieteska (84. Kamil Grosicki), Kamil Glik, Jakub Kiwior - Matty Cash, Sebastian Szymański (70. Mateusz Klich), Szymon Żurkowski, Piotr Zieliński (57. Karol Świderski), Karol Linetty (84. Jacek Góralski), Nicola Zalewski (57. Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski.

Belgia: Simon Mignolet - Leander Dendoncker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen - Timothy Castagne, Youri Tielemans, Axel Witsel (46. Hans Vanaken), Thorgan Hazard (62. Thomas Foket) - Dries Mertens (80. Charles De Ketelaere), Michy Batshuayi (67. Lois Openda), Eden Hazard (67. Leonardo Trossard).
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl