Robert Lewandowski - pierwszy gol dla Barcelony [wideo] = Puchar Gampera

07/08/2022, 18:36 GMT+2

Fenomenalnie rozpoczął się dla Roberta Lewandowskiego mecz o Puchar Gampera z Pumas UNAM. Reprezentant Polski z już w pierwszych minutach spotkania strzelił swojego pierwszego gola w barwach Barcelony. A to nie koniec jego popisów.

Podczas zgrupowania Dumy Katalonii w Stanach Zjednoczonych Lewandowski wystąpił w trzech meczach, ale nie zdołał trafić do siatki. Było jednak jasne, że prędzej czy później Polak w końcu będzie cieszył się z gola.
Tak też się stało w niedzielę.

Pierwszy gol Lewandowskiego dla Barcelony

Już w 3. minucie spotkania FC Barcelona z Pumas UNAM "Lewy" zapisał się na liście strzelców. Napastnik dostał dobre podanie od Pedriego i mając przed sobą tylko bramkę i jednego z obrońców spokojnie przymierzył.
Tym samym doczekał się swojego pierwszego, historycznego trafienia w barwach nowego klubu.

Na tym jednak nie koniec. Po chwili Polak dołożył kolejną cegiełkę do poprawienia wyniku, dorzucając dwie asysty przy trafieniach Pedriego.
Barcelona - Pumas 6:0 (Lewandowski 3', Pedri 5' i 19', Dembele 10', Aubameyang', De Jong 84')
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl