Real Madryt - Liverpool: Vinicius Junior chwalony w hiszpańskich mediach - Liga Mistrzów

07/04/2021, 08:32 GMT+2

Vinicius Junior wiele razy był krytykowany za marnowanie znakomitych okazji bramkowych, ale tym razem wieczór należał do niego. Brazylijczyk dzięki dwóm trafieniom z Liverpoolem jest na ustach hiszpańskich mediów po wygranej Realu Madryt w Lidze Mistrzów (3:1).

Vinicius Junior otworzył i zamknął wynik wtorkowego ćwierćfinału w Madrycie. W 27. minucie, będąc w pełnym biegu, przyjęciem piłki na klatkę piersiową zgubił obrońcę i wypracował sobie pozycję do strzału. W 65. zaś dostawił tylko nogę do piłki wystawionej przez Lukę Modricia.

"Vini, vidi, vici"

Były to pierwsze dwie bramki w karierze Viniciusa w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Został w ten sposób najmłodszym strzelcem gola w Realu na tym etapie rozgrywek od 25 lat. We wtorek miał dokładnie 20 lat i 268 dni.
Młodszym rekordzistą był tylko w 1996 roku legendarny już Raul Gonzalez.

Nie może więc dziwić, że to Vinicius zdominował w środę okładki dwóch największych dzienników sportowych w Hiszpanii. "Vini (od pseudonimu piłkarza - red.), vidi, vici" - w ten barwny sposób "dublet i niezwykły występ Brazylijczyka" doceniła stołeczna gazeta "AS".
"Vinicius się koronuje" - podkreśla z kolei innych madrycki tytuł "Marca". Zdaniem dziennikarzy młody napastnik "poprowadził taniec Realu w starciu z Liverpoolem, dał recital. Trent Alexander-Arnold będzie potrzebował dużo czasu, by o nim zapomnieć. Przeżył koszmar" - czytamy w artykule na stronie dziennika.

Z uznaniem o Brazylijczyku piszą także katalońskie media. "Vinicius trafia przeciwko bladym The Reds" - zauważa "El Mundo Deportivo".
"Sport" natomiast twierdzi: "Vinicius sprawił swoim dubletem, że Real jest w połowie drogi do półfinału Ligi Mistrzów".

"Niech sobie gadają"

Jeśli bohater Królewskich utrzyma skuteczność, może być prawdziwą zmorą dla obrońców Barcelony w sobotnim El Clasico.
Gdyby Brazylijczyk wykorzystywał przynajmniej połowę sytuacji, do których dochodzi w trakcie meczów, to w każdym sezonie walczyłby o Trofeo Pichichi, czyli tytuł dla najlepszego strzelca ligi hiszpańskiej.
- Niech ludzie na zewnątrz sobie gadają, ja pracuję, a wszyscy koledzy dodają mi siły i pewności siebie - uciął po meczu z Liverpoolem "Vini".
- Nie wiem, czy był to jego najlepszy mecz, ale dwa gole w ćwierćfinale to coś ważnego dla niego i dla zespołu. Doda mu, drużynie i wszystkim dużo pewności siebie - podsumował trener Realu Zinedine Zidane.
Wyniki i program ćwierćfinałów Ligi Mistrzów 2020/21 (rewanże 13 i 14 kwietnia):