Puchar Niemiec. Bayern - Lipsk 3:0. Dwa gole Lewandowskiego

25/05/2019, 20:07 GMT+2

Mistrzostwo Niemiec piłkarze Bayernu zaklepali sobie tydzień temu, a w sobotę sięgnęli po krajowy puchar. W finale na stadionie w Berlinie pokonali RB Lipsk 3:0. Bohaterem wieczoru był Robert Lewandowski.

Faworytem był oczywiście Bayern, ale akurat ten rywal monachijczykom nie leży. W jedynej dotychczas pucharowej konfrontacji z RB Lipsk, w 2017 roku, zwyciężyli dopiero po rzutach karnych. W grudniu, przed własną publicznością, wygrali w lidze po golu Francuza Francka Ribery'ego w końcowych minutach. Natomiast w rundzie rewanżowej, w przedostatniej kolejce, padł bezbramkowy remis.

I jeszcze jedno - piłkarze Lipska są niepokonani w Niemczech od 19 stycznia. W ostatnich siedmiu kolejkach zdobyli 19 punktów. Potrafią być groźni.

I faktycznie, trzecia drużyna ligi nie zamierzała łatwo sprzedać skóry. To Lipsk atakował i strzelał. Pierwsze 29 minut należało do piłkarzy Ralfa Rangnicka. Yussuf Poulsen strzelił w poprzeczkę, niebezpieczny był Timo Werner.

Lewandowski. Klasa światowa

Aż nadeszła wspomniana minuta. Wtedy dał o sobie znać Lewandowski. Dostał trochę niedokładne podanie od Davida Alaby, ale dzięki znakomitej zwinności kapitan reprezentacji Polski i tak zdołał oddać bardzo precyzyjny strzał. Uderzył głową. Trafił do bramki. Piękny strzał. To 39. gol Lewandowskiego w 47. meczu w tym sezonie.

Ta sytuacja musiała podciąć skrzydła piłkarzom Lipska. Do głosu doszedł Bayern. Drugiego gola powinien jeszcze przed przerwą strzelić Kingsley Coman. Jego uderzenie na pustą bramkę wybił w ostatniej chwili rozpaczliwie wracający Ibrahima Konate.

Swoją sytuację miał również Thomas Mueller, ale zatrzymał go bramkarz Peter Gulacsi.

Coman się zrehabilitował

Lipsk zaczął drugą połowę jak pierwszą - od odważnych ataków. Blisko szczęścia był Emil Forsberg. Znalazł się sam na sam z Manuelem Neuerem, ale górą z tego starcia wyszedł niemiecki bramkarz.

Strzelał także Werner, ale to nie był jego dzień. Piłkę z linii bramkowej wybił Niklas Suele.

Mecz się wyrównał. Akcja goniła akcję. W końcu Bayern dopiął swego, a gola strzelił Coman, który zrehabilitował się za zmarnowaną sytuację z pierwszej połowy. Rywali dobił - a jakże - Lewandowski.

Bayern z 19. Pucharem Niemiec i pierwszym dubletem od 2016 roku. Lewandowski w zakończonej edycji DFB-Pokal strzelił siedem goli. Lepszego snajpera nie było.
Bayern - RB Lipsk 3:0 bramki: Lewandowski 29' i 85', Coman 78'
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl