Evan Ndicka wznowił treningi i dostał pozwolenie na powrót do gry

Akt. 26/04/2024, 20:05 GMT+2

Żaden z piłkarzy AS Roma nie wzbudzał podczas piątkowych zajęć takiej uwagi fotoreporterów jak Evan Ndicka. Obrońca, który 14 kwietnia zasłabł na boisku podczas wyjazdowego meczu z Udinese, wznowił treningi.

Piłkarze Romy trenują przed półfinałem Ligi Europy

Urodzony w Paryżu reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej upadł na murawę w 72. minucie spotkania w Udine. Był cały czas przytomny, ale uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Został przewieziony do szpitala i zwolniony z niego dzień później. Od tego czasu nie zagrał w oficjalnym meczu.

Evan Ndicka zasłabł podczas meczu Romy z Udinese

Spotkanie wówczas przerwano (był remis 1:1) i dokończono je w czwartek, kiedy grano od 72. minuty. W końcówce gola dla Romy na 2:1 uzyskał Bryan Cristante.

Zagra z Napoli?

Dzień później 24-letni Ndicka wrócił do treningów. Mało tego, dostał też od lekarzy pozwolenie na powrót do gry. Klubowy kolega reprezentanta Polski Nicoli Zalewskiego ma być gotowy już na niedzielny mecz z Napoli.
Przed 34. kolejką Giallorossi z 58 punktami na koncie zajmują w tabeli Serie A piąte miejsce.