Serie A 2023/24. Evan Ndicka zasłabł na boisku. Mecz Udinese - AS Roma zostanie dokończony w innym terminie

Jacek Cychol

Akt. 15/04/2024, 07:50 GMT+2

Niedzielny mecz włoskiej ekstraklasy pomiędzy Udinese i Romą został przerwany w drugiej połowie po tym, jak Evan Ndicka zasłabł na boisku. Piłkarz stołecznego klubu upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Służby medyczne ruszyły mu na pomoc z defibrylatorem, ale na szczęście jego użycie nie było konieczne. Przytomny zawodnik został zniesiony na noszach. Spotkanie nie zostało już jednak wznowione.

Istanbul Basaksehir - AS Roma (źródło: Getty Images)

Do groźnego zdarzenia doszło niespełna dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu gry przy wyniku 1:1. Ndicka nagle położył się na boisku i złapał się za klatkę piersiową, masując ją w okolicach serca. Natychmiast otoczyli go pozostali uczestnicy meczu, wzywając pomoc medyczną.

Ndicka przytomny opuścił boisko

Na szczęście zawodnik Romy nie stracił przytomności, jak choćby Christian Eriksen w pamiętnej sytuacji podczas Euro 2020. Ndicka został zniesiony z placu gry na noszach, a opuszczając go pokazał kibicom uniesiony kciuk, uspokajając zaniepokojoną publiczność.

Evan Ndicka

"W związku z nagłym zagrożeniem stanu zdrowia Evana Ndicki na boisku mecz pomiędzy Udinese i Romą został zawieszony. Zawodnik jest przytomny i został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Trzymaj się Evan, wszyscy jesteśmy z tobą!" - poinformowano w mediach społecznościowych stołecznego klubu.
"Obrońca Romy Evan Ndicka jest obecnie bezpieczny i nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo z powodu problemów z sercem. Czuje się dobrze i jest w dobrym nastroju" - ujawnił włoski dziennikarz Fabrizio Romano, dodając że piłkarz wkrótce wróci do składu rzymian.
Po naradzie obu drużyn zdecydowano, że z uwagi na to zdarzenie spotkanie nie zostanie już dokończone w niedzielę. Władze ligi niebawem wyznaczą nowy termin.