Porażka River Plate w półfinale KMŚ z Al-Ain FC

18/12/2018, 20:14 GMT+1

Gospodarze klubowych mistrzostw świata Al-Ain FC pokonali zdobywcę Copa Libertadores - River Plate Buenos Aires 5-4 w rzutach karnych i awansowali do finału turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 2:2.

Zwycięstwo gospodarzy to spora niespodzianka. Objęli oni prowadzenie już w trzeciej minucie po bramce Marcusa Berga. Jednak w 11. i 16. minucie dwa trafienia zaliczył Rafael Santos Borre i wydawało się, że River Plate kontroluje przebieg meczu.

Jednak przed przerwą gospodarze ponownie pokonali bramkarza argentyńskiego zespołu, ale sędzia Gianluca Rocchi nie uznał gola. Al-Ain FC wyrównało sześć minut po przerwie, a zdobywcą bramki został Caio. Do utrzymania remisu w dużej mierze przyczynił się golkiper Khalid Eisa, który słabsze warunki fizyczne rekompensował świetnym refleksem.

Jedna pomyłka

Dogrywka nie przyniosła goli i losy awansu do finału rozstrzygnęły się w rzutach karnych. W nich jako jedyny pomylił się pomocnik River Plate Enzo Perez, którego strzał obronił Eisa.

Al-Ain FC po raz drugi triumfowało na tym turnieju po serii jedenastek. W barażu pokonali bowiem w ten sposób najlepszy klub Oceanii Team Wellington FC, mimo że przegrywali 0:3 w pierwszej połowie.

We wcześniejszym środowym spotkaniu triumfator afrykańskiej Ligi Mistrzów Esperance Tunis pokonał meksykański CD Guadalajara 6-5 w rzutach karnych w meczu o 5. miejsce.

Real czeka

W drugim półfinale po raz pierwszy na tym turnieju zaprezentuje się triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Real Madryt. Królewscy w czwartek zmierzą się ze zwycięzcą azjatyckiej Champions League - japońską Kashimą Antlers.

Real triumfował w klubowych MŚ w dwóch poprzednich edycjach.

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 22 grudnia w Abu Zabi.
River Plate Buenos Aires - Al-Ain FC 2:2 (2:1, 2:2, 2:2), karne - 4-5
Bramki: dla River Plate - Rafael Santos Borre (11., 16.); dla Al-Ain FC - Marcus Berg (3.), Caio (51.).
Wyniki i program klubowych MŚ w piłce nożnej:

baraż - 12 grudnia (Al-Ajn):
Al-Ain FC - Team Wellington FC 3:3 (1:3, 3:3, 3:3), karne 4-3

ćwierćfinały - 15 grudnia (Al-Ajn):
nr 1: Al-Ain FC - Esperance Tunis 3:0 (0:2)
nr 2: Kashima Antlers - CD Guadalajara 3:2 (0:1)

mecz o 5. miejsce - 18 grudnia (Al-Ajn):
Esperance Tunis - CD Guadalajara 1:1 (1:1), karne 6-5

półfinały:
River Plate Buenos Aires (Ameryka Płd.) - Al-Ain FC (gospodarz, ZEA) 2:2 (2:1, 2:2, 2:2), karne 4-5
19 grudnia, Abu Zabi: Real Madryt (Europa) - Kashima Antlers (Azja)

o 3. miejsce i finał: 22 grudnia, Abu Zabi
Autor: kz / Źródło: PAP