PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa. Wynik i relacja z meczu

16/10/2021, 19:55 GMT+2

Raków Częstochowa wywalczył cenne trzy punkty na boisku Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Marka Papszuna w meczu 11. kolejki wygrali na wyjeździe 2:1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie. Ze zwyciestwa cieszyli się też gracze Wisły Kraków, którzy w Zabrzu pokonali drużynę Górnika 1:0 i przerwali serię trzech porażek z rzędu.

Vladislavs Gutkovskis (Raków) strzelił pierwszego gola w meczu z Rakowem

Z dużej chmury mały deszcz – tak w skrócie można podsumować pierwszą połowę w wykonaniu drużyn, które sąsiadowały ze sobą w tabeli. Ani piąty Śląsk, ani czwarty Raków nie były w stanie poważnie zagrozić jednej z bramek przed przerwą.

Dwa ciosy Rakowa

W 60. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Vladislavs Gutkovskis przymierzył z okolic linii pola karnego, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
Łotysz poprawił się chwilę później. Idealnie dośrodkował Ivi Lopez, a Gutkovskis z bliska strzelił bez przyjęcia. Michał Szromnik nie miał szans.
Raków poszedł za ciosem i w 69. minucie prowadził już 2:0. Zabójczą kontrę po profesorsku wykończył Lopez.
Nie podłamało to gospodarzy. Za sprawą Mateusza Praszelika Śląsk zdobył kontaktową bramkę. Mierzony strzał 21-latka powinien znaleźć się zestawieniu najładniejszych trafień 11. kolejki.
Na więcej piłkarzom Śląska nie pozwolili już gracze Rakowa. Zespół trenera Papszuna wygrał we Wrocławiu 2:1.

Wyczekiwana wygrana Wisły

Jeden gol zadecydował o wyniku meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków. Cieszyli się z niego goście. W 50. minucie za trzy punkty trafił obrońca Białej Gwiazdy Michal Frydrych.
Dzięki zwycięstwu w Zabrzu Wisła przerwała serię trzech porażek z rzędu w lidze.
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa 1:2 (0:0)Bramki: Praszelik 76' - Gutkovskis 64', Lopez 69'
Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Łukasz Bejger – Patryk Janasik, Petr Schwarz, Krzysztof Mączyński (85. Adrian Łyszczarz), Victor Garcia - Mateusz Praszelik, Robert Pich (76. Waldemar Sobota) - Erik Exposito.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic – Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Giannis Papanikolaou - Fran Tudor, Marko Poletanovic, Ben Lederman (76. Walerian Gwilia), Patryk Kun – Mateusz Wdowiak (73. Daniel Szelągowski), Ivi Lopez (85. Fabio Sturgeon) - Vladislavs Gutkovskis (73. Jakub Arak).
Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1 (0:0)Bramka: Frydrych 50’
Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (79. Norbert Wojtuszek), Alasana Manneh, Lukas Podolski, Erik Janza - Piotr Krawczyk (72. Bartosz Nowak), Jesus Jimenez.
Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Serafin Szota, Alan Uryga, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Mateusz Młyński (46. Dawid Szot), Michal Frydrych, Michal Skvarka (92. Nikola Kuveljic), Gieorgij Żukow, Piotr Starzyński (87. Yaw Yeboah) - Felicio Brown Forbes (69. Jan Kliment).
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl