Kanibal Suarez wrócił z banicji. Strzelił gola, Brazylia - Urugwaj 2:2

26/03/2016, 07:49 GMT+1

To się nazywa powrót. Luis Suarez znów gra i trafia dla Urugwaju. Reprezentacyjną koszulkę założył po 20 miesiącach, nawet strzelił gola Brazylii w klasyku południowoamerykańskiej piłki, ale zwycięstwa nie dał. Zakład z Neymarem pozostał bez rozstrzygnięcia.

Suarez zawieszony był od mundialu, od pamiętnego ukąszenia Giorgio Chielliniego w trakcie meczu z Włochami. Od tego czasu minęło 640 dni.

W piątek Urugwajczyk miał okazję przypomnieć sobie, jak smakuje występ w koszulce Urusów i spotkać się, tym razem po drugiej stronie barykady, ze swoim przyjacielem z Barcelony Neymarem. Przed spotkaniem panowie żartowali, że założyli się o hamburgery - stawiać miał przegrany. Nikt nie straci, bo konfrontacja w Recife, w ramach eliminacji do mundialu w Rosji, zakończyła się remisem 2:2.

Suarez ustalił wynik spotkania na początku drugiej połowy. Strzelanie szybko zaczęli Brazylijczycy, już w 40. sekundzie do bramki Fernando Muslery trafił imponujący formą w Bayernie Douglas Costa. Już po 25 minutach za sprawą Renato Augusto było 2:0. Ripostą Urugwajczyków jeszcze przed przerwą był gol Edinsona Cavaniego.

Sensacja na prowadzeniu

Po piątej serii spotkań eliminacyjnych w strefie CONMEBOL niespodziewanie tabeli przewodzą Ekwadorczycy (13 punktów), Urugwaj jest drugi (10), a Brazylia - trzecia (8). Bezpośredni awans do mistrzostw zapewnią sobie cztery najlepsze reprezentacja. Piąta (dotychczas jest nią Argentyna, też osiem punktów) zagra w barażu.
Autor: twis / Źródło: sport.tvn24.pl