Freiburg - Bayern Monachium: wynik na żywo i relacja live. Lewandowski z rekordem - Bundesliga

15/05/2021, 15:33 GMT+2

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera. W sobotnim meczu 33. kolejki Bundesligi Bayern Monachium zremisował na wyjeździe 2:2 (1:1) z Freiburgiem, a Polak trafił do siatki z rzutu karnego. W końcówce miał świetną okazję na 41. gola w sezonie, ale jej nie wykorzystał.

Do sobotniego meczu Lewandowski przystępował z 39 ligowymi golami w obecnych rozgrywkach. Do rekordu Muellera z sezonu 1971/1972 brakowało mu ledwie jednego trafienia. Długo na wyrównanie historycznego wyniku legendy Bayernu czekać nie musiał.

Karny na wagę rekordu

W 25. minucie w polu karnym Freiburga Thomas Mueller przytrzymywany był przez Lukasa Kueblera. Sytuacja nie była oczywista. Sędziujący Florian Badstuebner długo na monitorze oglądał powtórki, by ostatecznie wskazać na jedenasty metr. Do piłki podszedł RL9 i w charakterystyczny dla siebie sposób, na dwa tempa, zmylił strzałem po ziemi Marka Flekkena, zapewniając Bawarczykom prowadzenie.
Po strzeleniu 40. gola w sezonie polski napastnik podbiegł do bocznej linii, tam podciągnął meczową koszulkę i prosto do kamery zaprezentował znajdujący się pod spodem t-shirt z wizerunkiem "Der Bombera" i napisem "4ever Gerd".

Była to jedna z dwóch okazji bramkowych "Lewego" w pierwszej połowie. W 20. minucie, po płaskim dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego i przypadkowemu odbiciu piłki od obrońcy, ta spadła mu wprost pod nogi. Choć do bramki było ledwie 17 metrów i nie przeszkadzał mu nikt, oddał niecelny strzał.
Więcej sytuacji pewny mistrzowskiego tytułu Bayern w tej części meczu nie miał. Walczący o udział w Lidze Konferencji Europy gospodarze postawili faworytowi trudne warunki. Starali się grać szybko i nie bali się podejmować ryzyka. Nie bali się też strzelać.
W 29. minucie zasłużenie doprowadzili do remisu. Do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki najwyżej wyskoczył Manuel Gulde i strzałem głową nie dał szans rozgrywającemu pierwszy mecz w Bundeslidze dla Bayernu Alexandrowi Nuebelowi. Wyraźnie spóźniony z kryciem w tej sytuacji był Niklas Suele.

Odmieniony Bayern

Drugą połowę ekipa z Monachium rozpoczęła z dużo większym animuszem. W 51. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Leroy Sane, a po jego podaniu po ziemi do siatki trafił Gnabry. W tej sytuacji sędziowie doszukali się jednak centymetrowego spalonego.
Trzy minuty później goście objęli jednak prowadzenie. Tym razem płaską centrą popisał się król asyst – Mueller, a podanie na gola zamienił Sane.
Prowadzenie 2:1 nie zmieniło obrazu gry. Głęboko cofnięty Freiburg miał coraz większe problemy z przedostaniem się na połowę Bayernu. Ludzie Hansiego Flicka z coraz większą łatwością przedostawali się w okolice pola karnego gości, szanując jednocześnie piłkę.
Gospodarze obudzili się w ostatnich dwudziestu minutach. Nuebel bronił jednak jak natchniony. W 71. minucie wykazał się ogromnym refleksem, broniąc strzał z bliska Lucasa Holera. Dwie minuty później bramkarz Bayernu wygrał pojedynek z Janikiem Habererem.

Wymarzona okazja Lewandowskiego

W 78. minucie serca polskich kibiców zabiły jeszcze mocniej. Lewandowski miał dwie sytuacje, by ustanowić nowy rekord strzelonych goli w pojedynczym sezonie Bundesligi. Będąc bez krycia w samym środku pola karnego, oddał celny strzał, ale Flekken popisał się znakomitą interwencją. Sekundy później piłka znów trafiła pod nogi Polaka, ale ten z najbliższej odległości trafił w ręce bramkarza Freiburga.
Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. W 82. minucie w pole karne Bayernu wpadł Christian Guenter i strzał przy dalszym słupku doprowadził do remisu.
Jeszcze jedną szansę "Lewy" miał trzy minuty później, ale strzelał wolejem z dość trudnej sytuacji, wracając się po piłkę. Wynik meczu zmianie już nie uległ.

Zapolować na gola z Augsburgiem

Po sobotnim meczu Lewandowski ma już na swoim koncie 276 goli w Bundeslidze. Lepszy pod tym względem jest tylko Mueller, zdobywca 365 bramek.
Pewny dziewiątego tytułu mistrza Niemiec z rzędu i 31. w historii Bayern w ostatnie kolejce zagra u siebie z Augsburgiem. Spotkanie zaplanowano na sobotę (22 maja).
Dziesiąty w tabeli Freiburg do miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach traci dwa punkty. W ostatniej kolejce czeka go wyjazdowy mecz z Eintrachtem Frankfurt.
Freiburg – Bayern Monachium 2:2 (1:1)Bramki: Gulde (29.), Guenter (82.) – Lewandowski (26.), Sane (54.)
Wyniki innych meczów 33. kolejki:Moenchengladbach - VfB Stuttgart 1:2
Bayer Leverkusen - Union Berlin 1:1
Hertha Berlin - FC Koeln 0:0
Schalke - Eintracht Frankfurt 4:3
FC Augsburg - Werder Brema 2:0
Arminia Bielefeld - Hoffenheim 1:1