Eugenio Pizzuto doznał koszmarnej kontuzji w debiucie w CF Pachuca - Piłka nożna - liga meksykańska

28/01/2020, 08:31 GMT+1

Krótko cieszył się debiutem w najwyższej meksykańskiej klasie rozgrywkowej 17-letni Eugenio Pizzuto. Zaledwie sześć minut po wejściu na boisko pomocnik CF Pachuca opuścił plac gry z poważną kontuzją.

Eugenio Pizzuto

Pizzuto, dla którego mecz z Club Leon był pierwszym spotkaniem w Lidze MX, wszedł na boisko w 59. minucie. Chwilę później próbował sięgnąć piłki nogą, ale niefortunnie zaczepił butem o murawę. Jego stopa wykręciła się w nienaturalny sposób, a zawodnik w spazmach upadł na boisko.
Uwaga: drastyczne wideo

Długa przerwa

W oświadczeniu wydanym po tym wydarzeniu przez klub poinformowano, że Pizzuto doznał złamania kości strzałkowej i wymagającego operacji zwichnięcia kostki. Nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie w stanie wrócić na boisko, ale trzeba się liczyć minimum z kilkoma tygodniami przerwy.
Pachuca, zajmująca w tabeli Ligi MX ostatnie miejsce, przegrała z wiceliderem Club Leon 0:3.
Pizzuto jest uznawany w Meksyku za wchodzącą gwiazdę futbolu. W ubiegłym roku był kapitanem drużyny Meksyku, z którą zdobył wicemistrzostwo świata U-17, zaliczając asystę w przegranym 1:2 finale z Brazylią. Za występ w turnieju został nagrodzony Brązową Piłką.
W marcu miał rozpocząć staż w Ajaksie Amsterdam, o którym zapewne będzie musiał zapomnieć.
Autor: macz/łup / Źródło: eurosport.pl, CF Pachuca