Copa America 2019. Chile - Japonia. Wynik, relacja. Alexis Sanchez z golem

18/06/2019, 10:43 GMT+2

Efektowny początek obrońców tytułu w Copa America. Chile pokonało w Sao Paulo Japonię 4:0, a pierwszego gola od stycznia strzelił Alexis Sanchez.

Zdobywcy trofeum z 2015 i 2016 roku efektownie rozpoczęli tegoroczny turniej. Objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową do bramki rywali trafił Erick Pulgar.

Dziewięć minut po przerwie japońskiego bramkarza pokonał Eduardo Vargas, który dla drużyny narodowej zdobywa bramki w czwartym z rzędu ważnym turnieju (Copa America 2015 i 2016 oraz mistrzostwa świata 2014). Tym samym król strzelców z 2015 i 2016 roku został najlepszym strzelcem reprezentacji Chile w historii występów w tym turnieju. W końcówce spotkania dołożył jeszcze jedno trafienie, a jego łączny dorobek w mistrzostwach kontynentu to 12 goli.

Sanchez wreszcie trafił

Przy drugim trafieniu Vargasa asystował Alexis Sanchez, który chwilę wcześniej strzelił gola po raz pierwszy od pięciu miesięcy. Zawodnik, inkasujący w Manchesterze United 450 tys. funtów tygodniowo, wrócił na boisko po kontuzji, jakiej nabawił się w marcu.

- Przez ostatnich sześć tygodni czułem się gorzej niż kiedykolwiek wcześniej. W pierwszej połowie męczyłem się, byłem przygaszony. Jednak w drugiej byłem bardziej zrelaksowany i grałem z większą swobodą - powiedział Sanchez.

Japonia przysłała do Brazylii drużynę narodową w eksperymentalnym składzie, z wieloma młodymi piłkarzami o niewielkim międzynarodowym doświadczeniu.

W nocy z piątku na sobotę Ekwador zmierzy się z Chile. Dzień wcześniej Urugwaj zagra z Japonią, która podobnie jak Katar, uczestniczy w imprezie na zaproszenie organizatorów.
Japonia - Chile 0:4
Bramki: Pulgar (41'), Vargas (54', 83'), Sanchez (82')

Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl, PAP