Bundesliga. Bayer Leverkusen - Borussia M'Gladbach, wynik i relacja. 27. kolejka

23/05/2020, 16:22 GMT+2

Mecze Bundesligi, choć rozgrywane bez kibiców, przyciągają dużą uwagę. Dobre humory po sobotnich zwycięstwach w 27. kolejce mieli zawodnicy Bayeru Leverkusen i Werderu Brema. Z punktu zadowolony był broniący się przed spadkiem beniaminek Paderborn.

Większość oczu kibiców Bundesligi w sobotnie popołudnie było skupione na Wolfsburgu, gdzie miejscowi grali z rewelacyjną Borussią Dortmund.
Interesująco zapowiadało się spotkanie trzeciej w tabeli Borussii M’gladbach z piątym Bayerem Leverkusen. Co ciekawe, w dobie pandemii widowisko "oglądało" na żywo blisko 13 tysięcy tekturowych kibiców.

Dobra gra i miejsce na podium

Goście szybko ruszyli do ataków, co przyniosło efektu już w siódmej minucie. Karim Bellarabi prostopadle podał do Kaia Havertza, a ten pewnie pokonał Yanna Sommera.
Po zmianie stron miejscowi zawodnicy szybko wyrównali po golu Marcela Thurama w 52. minucie. Sześć minut później, znów za sprawą kapitana "Aptekarzy", Bayer znów prowadził. Havertz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Nico Elvediego na Bellarabim. Wynik spotkania na 3:1 dla przyjezdnych ustalił Sven Bender. Trzy punkty pozwoliły graczom prowadzonym trenera Petera Bosza awansować na trzecie miejsce w tabeli. Borussia spadła na czwartą pozycję.
Gracze z Bremy przyjechali do Freiburga z dużymi nadziejami na odwrócenie fatalnej passy. Davy Klaassen podał praktycznie z własnej połowy do Leonardo Bittencourta, a ten, jak się potem okazało, precyzyjnym strzałem zapewnił Werderowi komplet punktów. Gospodarze mieli przewagę, ale doskonale w bramce spisywał się Jiri Pavlenka. Z pomocą gościom przyszedł też VAR, ponieważ gol Manuela Gulde zdaniem sędziów strzelony został ze spalonego. Przyjezdni walczą o utrzymanie i dzięki zwycięstwu udało im się na trzy punkty odskoczyć od ostatniej ekipy Paderborn.

Szybkie dwa gole

A wspomniani piłkarze beniaminka Bundesligi słabo zaczęli mecz z Hoffenheim na własnym stadionie.
W czwartej minucie po błędzie obrony, Pavel Kaderabek zagrał z prawego skrzydła, a mocnym strzałem pod poprzeczkę prowadzenie Hoffenheim dał Robert Skov.
Nie minęło dziesięć minut spotkania, a miejscowi wyrównali. Tym razem to defensywa gości, a konkretnie Ermin Bicakcic popełnił błąd. Pięknym strzałem z dystansu tę pomyłkę wykorzystał Dennis Srbeny. Było 1:1 i do końca nic już się nie zmieniło.
Punkt wywalczony przez gospodarzy może okazać się niezwykle istotny w walce o pozostanie w Bundeslidze. Padeborn nadal jednak zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.