UFC 281. Karolina Kowalkiewicz - Silvana Gomez Juarez: wynik i relacja z walki - MMA

13/11/2022, 08:30 GMT+1

Karolina Kowalkiewicz wygrała 14. walkę w karierze w MMA. Na gali UFC 281 w Nowym Jorku Polka, jednogłośną decyzją sędziów, pokonała Argentynkę Silvanę Gomez Juarez.

Dla Kowalkiewicz (13-7) była to druga walka w tym roku. W pierwszej, na początku czerwca, łodzianka wygrała przed czasem z Amerykanką Felice Herrig. Przerwała wtedy serię pięciu porażek rzędu, jakich doznała od września 2018 do sierpnia 2021 roku.

Kowalkiewicz wygrała decyzją sędziów

W legendarnej hali Madison Square Garden Polka od początku miała przewagę w starciu z Argentynką (11-4). Gomez Juarez umiejętnie się broniła, ale większość pierwszej rundy spędziła w niekorzystnym dla siebie położeniu, czyli w parterze.
Kolejne minuty pojedynku były już bardziej zacięte. Rywalka zadawała coraz więcej ciosów, ale to Kowalkiewicz zaakcentowała swoją przewagę w końcówce. O losach wygranej musieli zadecydować sędziowie.
Decyzją ogłoszoną przez słynnego spikera Bruce'a Buffera to Polka mogła unieść ręce w geście triumfu. Wszyscy arbitrzy punktowali starcie w stosunku 29:28 na korzyść naszej zawodniczki, dla której była to druga wygrana z rzędu w UFC.