Halowe mistrzostwa świata w Glasgow. Szymański bez medalu w finale halowych mistrzostwach świata

Jacek Cychol

Akt. 02/03/2024, 22:41 GMT+1

Jakub Szymański zajął piąte miejsce w sobotnim finale biegu na 60 m przez płotki halowych mistrzostwach świata w Glasgow. Złoty medal wywalczył faworyt zawodów Amerykanin Grant Holloway.

Występ Jakuba Szymańskiego w biegu przez płotki na 110 m na MŚ w Budapeszcie

Szymański był jedynym reprezentantem Polski w finałowej stawce biegu na 60 m ppł. Medalowe ambicje zasygnalizował już w półfinale, poprawiając własny rekord kraju na tym dystansie czasem 7,46 sekundy. Szybszy od niego był wówczas tylko Holloway (7,32 s).
Drugi z Biało-Czerwonych w tej konkurencji Krzysztof Kiljan odpadł w półfinale, zajmując szóste miejsce w swoim biegu.

Szymański wolniejszy w finale

W decydującym biegu Szymański niestety nieco został na starcie i na dystansie nie włączył się już do rywalizacji o miejsce na podium. Uzyskał czas 7,53 s, finiszując na piątej pozycji.
Holloway pewnie zwyciężył z wynikiem 7,29 s. Drugie miejsce zajął Włoch Lorenzo Simonelli (7,43), a po brązowy medal sięgnął Francuz Just Kwaou-Mathey (7,47).
- Cieszę się z tego, co jest. Plan minimum wypełniony. Może byłem gotowy na rekord Polski, ale popełniłem błąd na pierwszym płotku - mówił w TVP Sport Szymański.

Jakub Szymański wystąpił w finale biegu na 60 m ppł w HMŚ w Glasgow

Lekkoatletyczne HMŚ w Glasgow potrwają od piątku do niedzieli. Biało-Czerwoni w zawodach tej rangi zdobyli do tej pory 34 medale, w tym pięć złotych.