Halowe mistrzostwa świata Glasgow 2024. Pia Skrzyszowska o zdobyciu brązowego medalu na 60 m przez płotki

04/03/2024, 10:58 GMT+1

Pia Skrzyszowska, zdobywając brąz lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w biegu na 60 metrów przez płotki, zrealizowała cel, który przed sobą postawiła. - Te wyniki są świetne. Pokazują, że jestem w topie światowym - skomentowała Polka.

Skrzyszowska awansowała do półfinału biegu na 100 m przez płotki na MŚ

W niedzielnym finale Skrzyszowska uzyskała czas 7,79. Triumfowała Devynne Charlton z Bahamów, która poprawiła własny rekord świata na 7,65. Francuzka Cyrena Samba-Mayela wywalczyła srebro wynikiem 7,74.
Mistrzyni Polski w trakcie ostatniego dnia imprezy w Glasgow była bardzo szybka. W półfinale wyrównała swój rekord życiowy wynikiem 7,78. Do rekordu kraju Zofii Bielczyk brakuje jej tylko 0,01 sekundy. W biegu eliminacyjnym podczas porannej sesji Skrzyszowska osiągnęła czas 7,80.

Pia Skrzyszowska: jestem w topie światowym

- Pobiegłam dziś trzy najlepsze wyniki w sezonie. Nie wiem, czy to był szczyt moich możliwości, ale na mistrzostwach świata biega się na miejsca. To mi dziś zdecydowanie wystarcza. Te wyniki są świetne. Pokazują, że jestem w topie światowym - skomentowała Skrzyszowska, cytowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
- Zapisałam sobie na początku roku, że chcę wywalczyć tutaj medal. Nie mam zatem sobie nic do zarzucenia - dodała 22-letnia lekkoatletka.

Pia Skrzyszowska z brązowym medalem HMŚ w Glasgow

Reprezentanci Polski ze srebrem Ewy Swobody (bieg na 60 metrów) i brązem Skrzyszowskiej zajęli 18. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrali Amerykanie z dorobkiem 20 medali: sześciu złotych, dziewięciu srebrnych i pięciu brązowych.