Koszykarze San Antonio Spurs wygrali z New York Knicks w piątkowym meczu NBA

30/03/2024, 11:04 GMT+1

Czegoś takiego w tym sezonie jeszcze nie było. Koszykarze San Antonio Spurs pokonali po dogrywce New York Knicks 130:126 w piątkowym meczu NBA. To dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu. Cztery punkty dla wygranych zdobył Jeremy Sochan, który nie wyszedł na drugą połowę z powodu urazu kostki.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Sochan klasycznie rozpoczął starcie w podstawowej piątce Ostróg. Na parkiecie spędził niespełna 17 minut, trafiając dwa z trzech rzutów z gry i notując jedną asystę.

Kosmiczne występy Wembanyamy i Brunsona

Polak od początku był odpowiedzialny za powstrzymywanie asa nowojorczyków Jalena Brunsona, który otworzył mecz od trzech niecelnych rzutów w czterech próbach.
Wysoki pressing na połowie Knicks przyniósł efekt w postaci rosnącej przewagi gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z 17-punktową zaliczką (74:57).

Jeremy Sochan jest ważnym zawodnikiem Spurs

Kontuzja Sochana poważnie pokrzyżowała jednak taktykę Spurs. Goście w ekspresowym tempie zaczęli odrabiać straty, a na niecałe pięć minut przed ostatnią syreną objęli nawet prowadzenie (113:112).
Gracze z San Antonio, głównie dzięki znakomitej postawie Victora Wembanyamy (rekordowe 40 punktów, 20 zbiórek i siedem asyst), doprowadzili do dogrywki. Finalnie triumfowali 130:126.
Skuteczniejszy od Francuza był tylko Brunson, który rzucając 61 oczek ustanowił rekord kariery. Rozgrywający był blisko wyrównania najlepszego indywidualnego wyniku klubu Carmelo Anthony'ego z 25 stycznia 2014 roku (62 pkt).
- Myślę, że po prostu ją nadwyrężył - powiedział po meczu trener zwycięzców Gregg Popovich o stanie kostki Sochana.
- Jeremy sprawiał Brunsonowi sporo problemów. [...] Kiedy wypadł z gry, martwiliśmy się, jak teraz powstrzymamy Brunsona - dodał szkoleniowiec.
Mimo dobrej passy Spurs dalej dzierżą miano najgorszej drużyny Konferencji Zachodniej (18-56). Nieco wyżej klasyfikowani są koszykarze Portland Trail Blazers (19-55), którzy w piątek zostali rozbici przez Miami Heat (82:142).