Koszykarze San Antonio Spurs ulegli Sacramento Kings w czwartkowym meczu NBA

Akt. 08/03/2024, 11:45 GMT+1

Koszykarze San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z Sacramento Kings 129:131 w czwartkowym meczu NBA, mimo że niespełna minutę przed końcem prowadzili pięcioma punktami. Jeremy Sochan zdobył dziewięć punktów. Dla podopiecznych Gregga Popovicha była to 50. porażka w tym sezonie.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Sochan rozpoczął spotkanie w wyjściowej piątce Spurs. Na boisku spędził blisko 36 minut, trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa i spudłował wszystkie trzy próby za trzy punkty.
Zanotował osiem zbiórek, dwie asysty, dwa bloki, przechwyt, a także dwie straty. Gdy przebywał na parkiecie, jego drużyna wygrała ten fragment meczu różnicą dziesięciu oczek.

Zespół Sochana poniósł kolejną porażkę w NBA

Kosztowna strata w końcówce

Ekipa z San Antonio była blisko niespodziewanego zwycięstwa. Jeszcze na 57 sekund przed ostatnią syreną goście, po celnych rzutach wolnych Malakiego Branhama, prowadzili różnicą pięciu punktów (129:124).
Finalnie koszykarze z Sacramento odrobili straty i to oni triumfowali 131:129 po tym, jak rzutu na dogrywkę nie trafił Sochan.
Najwięcej oczek dla Spurs (30) zdobył Devin Vassell. Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużyła postawa De'Aarona Foxa (33 pkt.) oraz Litwina Domantasa Sabonisa, który zapewnił drużynie zwycięstwo wsadem po przechwycie na 7,7 s przed końcem czwartej kwarty (31 pkt., 17 zbiórek, dziewięć asyst).
- Wciąż popełniamy zbyt wiele błędów, których rywale na tym poziomie nie wybaczają - przyznał trener przegranej drużyny, czyli Popovich.
W tabeli Konferencji Zachodniej Spurs zajmują ostatnie, 15. miejsce (13-50). Kings są na siódmej pozycji (36-26).