Koszykarze San Antonio Spurs ulegli Dallas Mavericks we wtorkowym meczu NBA

20/03/2024, 11:44 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył 13 punktów dla San Antonio Spurs, a jego drużyna przegrała u siebie z Dallas Mavericks 107:113. Dla zespołu z Teksasu była to już 54. porażka w obecnym sezonie NBA.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Sochan jak zwykle rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce Ostróg. Na parkiecie spędził łącznie 30 minut. W tym czasie trafił cztery z 15 rzutów z gry oraz dwa z czterech wolnych.
Statystyki 20-letniego polskiego jedynaka w NBA uzupełnia dziesięć zbiórek, sześć asyst, dwie straty i dwa faule.

Jeremy Sochan zdobył 13 punktów w meczu z Mavericks

"Popełniliśmy wszystkie rodzaje błędów"

Choć przez większość meczu utrzymywało się prowadzenie Mavericks, to Spurs mieli momenty lepszej gry i ostatecznie wynik pozostawał sprawą otwartą niemal do samego końca.
Na niespełna cztery minuty przed ostatnią syreną było 101:100 dla gospodarzy, ale w tym momencie dopadła ich strzelecka niemoc. W kolejnych minutach gracze z Dallas, m.in. za sprawą nieskuteczności Sochana, przejęli inicjatywę i finalnie triumfowali 113:107.
- Popełniliśmy wszystkie rodzaje błędów, ale rywale również, a oni celują w mistrzostwo. Naszym celem jest poprawiać się zarówno indywidualnie, jak i jako zespół. I to się udaje. Jestem dumny ze swoich zawodników - powiedział trener ekipy z San Antonio Gregg Popovich.
Gości do zwycięstwa poprowadził Kyrie Irving, który zdobył 28 punktów. Strzelecko słabszy dzień miał Luka Donczić, który trafił tylko sześć z 27 rzutów z gry, ale i tak zapisał na swoim koncie triple-double. Złożyło się na nie 18 punktów, 16 asyst i dziesięć zbiórek.
Najskuteczniejszy w szeregach Ostróg był Tre Jones (22 punkty).
W tabeli Konferencji Zachodniej koszykarze Spurs zajmują ostatnie, 15. miejsce (15-54). Mavericks plasują się na siódmej pozycji (40-29).