Kolejna dotkliwa porażka Spurs. Wenbanyama z najgorszym wynikiem

Akt. 15/11/2023, 07:58 GMT+1

Koszykarze San Antonio Spurs ponieśli szóstą kolejną porażkę w NBA. We wtorek podopieczni Gregga Popovicha przegrali na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 87:123. Dziewięć punktów dla pokonanych rzucił Jeremy Sochan.

Sochan o celach na drugi sezon w NBA

Ostrogi były równorzędnym rywalem dla Grzmotów tylko w pierwszej kwarcie. Po inauguracyjnej odsłonie goście przegrywali różnicą zaledwie trzech punktów (25:28).
Dalsza część spotkania należała już do gospodarzy. Gracze z Oklahomy systematycznie powiększali przewagę, która w końcówce wynosiła nawet 40 punktów (120:80). Skończyło się wynikiem 123:87.

Najgorszy mecz Wenbanyamy w sezonie

W ekipie Spurs żaden zawodnik nie zdobył tego dnia więcej niż 15 punktów. Najskuteczniejsi - Julian Champagnie oraz Zach Collins - uzbierali ich po 13.
Piątym najlepszym koszykarzem gości w tej statystyce był Sochan. Polak spędził na parkiecie niespełna 28 minut. W tym czasie rzucił dziewięć punktów, miał trzy zbiórki i pięć asyst.
O jeden punkt mniej - osiem - zanotował wybrany z jedynką w drafcie NBA Victor Wenbanyama. Dla Francuza był to pierwszy mecz w sezonie, w którym nie miał dwucyfrowej zdobyczy punktowej.
W Thunder błysnął Shai Gilgeous-Alexander. Kanadyjski rozgrywający zakończył spotkanie z dorobkiem 28 oczek, sześciu zbiórek, pięciu asyst i aż siedmiu przechwytów.
Dzięki wygranej Oklahoma ma bilans 7-4 i zajmuje piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Spurs (3-8), którzy na zwycięstwo w lidze czekają od 3 listopada i wyjazdowego triumfu z Phoenix Suns, są na przedostatniej, 14. pozycji.
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 123:87 (28:25, 30:23, 33:18, 32:21)