Sochan i spółka bez przełamania. Fatalna passa trwa w najlepsze

Akt. 07/12/2023, 08:42 GMT+1

Koszykarze San Antonio Spurs ponieśli 15. porażkę z rzędu na parkietach NBA. Tym razem lepsza od podopiecznych Gregga Popovicha okazała się Minnesota Timberwolves, która wygrała u siebie 102:94.

Sochan o celach na drugi sezon w NBA

Spurs nie byli faworytem środowego starcia w Minneapolis. Na boisku zmierzyły się bowiem najlepsza z najsłabszą drużyną Konferencji Zachodniej, a niemal miesiąc wcześniej gracze Timberwolves już raz pokonali w tym sezonie Ostrogi (117:110).

Miłe złego początki

Do przerwy jednak to goście nieoczekiwanie prowadzili 53:46, a ich kibice mogli wierzyć, że dojdzie do przełamania i pierwszego zwycięstwa od 3 listopada.
Nic bardziej mylnego. Drugą połowę Minnesota wygrała różnicą 15 punktów (56:41), a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 102:94 na korzyść podopiecznych Chrisa Fincha.
Słabo spisał się Jeremy Sochan. Choć na parkiecie spędził blisko 22 minuty, to zdobył tylko sześć punktów, trafiając trzy z dziesięciu rzutów z gry. Polak zaliczył także dwie zbiórki oraz po jednym bloku oraz stracie.
Najskuteczniejszy w Spurs był Devin Vassell, który zapisał na swoim koncie 22 oczka. Wśród gospodarzy nie było wyraźnego lidera, a żaden z zawodników nie uzyskał nawet 20 punktów. Najwięcej, 18, miał Mike Conley.
Kolejnym rywalem ekipy z San Antonio (3-17) będzie Chicago Bulls (8-14). Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 2.30 czasu polskiego.
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 102:94 (25:22, 21:31, 25:18, 31:23)