NBA 2023/2024. Dallas Mavericks w finale po wyeliminowaniu Minnesota Timberwolves

31/05/2024, 08:03 GMT+2

Koszykarze Dallas Mavericks zagrają o mistrzostwo NBA w sezonie 2023/2024. W piątym meczu finału Konferencji Zachodniej podopieczni Jasona Kidda pokonali na wyjeździe Minnesota Timberwolves 124:103. W rywalizacji do czterech zwycięstw triumfowali 4-1.

Dallas Mavericks - Chicago Bulls

Mavericks mogli zapewnić sobie awans po zaledwie czterech spotkaniach tej serii. Dwa dni wcześniej przegrali jednak na własnym parkiecie 100:105 i po czwarty triumf musieli udać się do Minneapolis.

Znakomite występy Donczicia i Irvinga

Potyczka w Target Center niemal od samego początku toczyła się pod ich dyktando.
Goście już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 16 punktów (35:19), a na przerwę schodzili przy wyniku 69:40. Finalnie wygrali 124:103.
Ekipę z Dallas do zwycięstwa poprowadzili Luka Donczicz oraz Kyrie Irving. Słoweńsko-amerykański duet zdobył tego dnia łącznie 72 punktów, bo obaj koszykarze rzucili ich po 36.
W zespole gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Anthony Edwards (28 pkt, dziewięć zbiórek, sześć asyst), a także Karl-Anthony Towns (28 pkt, 12 zbiórek).
W wielkim finale NBA Mavericks zmierzą się z Boston Celtics. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem będą Celtowie, zaplanowano na 7 czerwca. Początek o godzinie 2.30 czasu polskiego.