Jeremy Sochan przesądził o zwycięstwie San Antonio Spurs nad Phoenix Suns w NBA

Akt. 26/03/2024, 09:25 GMT+1

Jeremy Sochan bohaterem San Antonio Spurs. Jego rzut za trzy punkty w końcówce meczu zapewnił zwycięstwo ekipie z Teksasu nad Phoenix Suns 104:102 w lidze NBA.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Pozostawało niewiele ponad 30 sekund czwartej kwarty, gdy Sochan dostał piłkę i błyskawicznie podjął decyzję o rzucie za trzy. Trafił. Trafił. Ławka rezerwowych gospodarzy oraz kibice w euforii podnieśli się ze swoich miejsc, wśród nich Victor Wembanyama, który znalazł się poza kadrą Ostróg z powodu kontuzji.
Spurs objęli prowadzenie 104:102, którego już nie oddali do ostatniej syreny.

Sochan z rekordem kariery

20-letni Polak, który spędził na parkiecie ponad 35 minut, walnie przyczynił się do tej wygranej. Zanotował 26 punktów, najwięcej do spółki z Davinem Vasselem w zespole Ostróg. Do tego dołożył aż 18 zbiórek, co jest rekordem kariery. W tym elemencie nie miał sobie równych na tle obu drużyn.
- Byłem pewny siebie. Już na początku poprosiłem o piłkę, miałem ręce na górze. Miałem wrażenie, że w kilku ostatnich meczach piłka nie trafiała do mnie w takich sytuacjach, ale wierzę w siebie. Bez względu na wszystko - powiedział Sochan.

Jeremy Sochan przesądził o zwycięstwie San Antonio Spurs nad Phoenix Suns

W ten sposób gracze San Antonio Spurs zrewanżowali się za sobotnią porażkę aż 106:131.
Spurs z bilansem 16-56 zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Suns są ósmej pozycji (42-30).