San Antonio Spurs - Denver Nuggets. Czary na parkiecie, Wembanyama znów zachwycił

Akt. 13/04/2024, 11:36 GMT+2

Francuski debiutant w najlepszej koszykarskiej lidze świata wyczynia cuda. Victor Wembanyama w trzeciej kwarcie spotkania z Denver Nuggets w niespełna trzy minuty rzucił 17 punktów. Niespodziewanie jego San Antonio Spurs po pięknej pogoni pokonali aktualnych mistrzów NBA 121:120.

Victor Wembanyama zachwyca w NBA (źródło: Getty Images)

Zwycięstwo grającego m.in. bez leczącego kontuzję Jeremy'go Sochana, prowadzonego przez Gregga Popovicha zespołu z San Antonio nad mistrzami NBA Denver Nuggets zostało uznane za największą sensację kolejki.
W trzeciej odsłonie, gdy miejscowi przegrywali 60:81, niesamowity show zaczął Wembanyama. 20-letni Francuz w ciągu niespełna trzech minut rzucił aż 17 punktów.
Łącznie w całym spotkaniu debiutującyu w NBA zawodnik miał 34 punkty, 12 zbiórek i pięć asyst. "
- Ta wygrana jest nas, stosunkowo młodej drużyny, bardzo ważna. Już wiemy, jak smakuje pokonanie mistrza - powiedział.
Czwartą odsłonę gospodarze wygrali 34:20.
W zespole mistrzów NBA najlepiej wypadł Jamal Murray, zdobył 35 punktów, miał 5 zbiórek i 4 asyst. Double-double uzyskał Nikola Jokic - 22 punkty, 7 zbiórek, 12 asyst.

Kolejna wygrana 76ers

Siódme zwycięstwo z rzędu zapisali na swoje konto Philadelphia 76ers, pokonując Orlando Magic 125:113. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Joel Embiid zdobywając 32 punkty. Do tego miał 13 zbiórek i 7 asyst. Philadelphia 76ers w Konferencji Wschodniej są na piątej pozycji, w ostatnim meczu zmierzą się z Brooklyn Nets. W Orlando Magic nieźle wypadł Niemiec Franz Wagner, rzucił 24 punkty i miał 6 zbiórek. Magic przegrali trzeci mecz z rzędu i są na siódmym miejscu w Konferencji Wschodniej.

Washington Wizards przegrali u siebie z Chicago Bulls 127:129. To już ich piąta z rzędu porażka. Za to "Byki" z Chicago zanotowały drugą wygraną z rzędu. "Jeziorowców" z Los Angeles w wyjazdowym meczu do zwycięstwa 123:120 nad Memphis Grizzlies poprowadził LeBron James, który zdobył 36 punktów i miał 9 zbiórek. Dobrze wypadł też Anthony Davis, autor double-double - 36 punktów i 14 zbiórek.
Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Phoenix Suns, którzy pokonali na wyjeździe 108:107 Sacramento Kings. W pewnym momencie gospodarze prowadzili już różnicą 16 punktów, ale w końcówce goście odrobili straty. Najlepiej dla "Słońc" punktował Kevin Durant, który rzucił 28 pkt. Miał także pięć zbiórek i trzy asysty. W Kings najskuteczniej wystąpił natomiast Domantas Sabonis - 25 pkt, 12 zbiórek i 9 asyst.
W innym meczu Oklahoma City Thunder pokonali Milwaukee Bucks 125:107 i dzięki temu wrócili na pierwszą pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej. Zespół z Milwaukee wystąpił bez Damiana Lillarda i Giannisa Antetokounmpo. Gospodarze mieli przewagę przez całe spotkanie, tylko w pierwszej kwarcie rzucili 41 pkt. Najlepiej wypadł Shai Gilgeous-Alexander - 23 punkty i 7 zbiórek. Dla Bucks 18 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst zanotował uzyskał Khris Middleton.
W nocy z piątku na sobotę na parkietach NBA wystąpiły wszystkie zespoły. Coś takiego zdarza się bardzo rzadko.