Denver Nuggets wygrali z Los Angeles Lakers w pierwszym meczu 1. rundy fazy play-off NBA

21/04/2024, 12:31 GMT+2

Koszykarze Denver Nuggets zwycięstwem zainaugurowali fazę play-off w NBA. W sobotę obrońcy tytułu pokonali na własnym parkiecie Los Angeles Lakers 114:103. W rywalizacji do czterech wygranych prowadzą 1-0.

Koszykarze Denver Nuggets świętowali mistrzostwo NBA na dachu wozu strażackie

Zawodnicy z Kolorado nie weszli w spotkanie najlepiej. Pierwszą kwartę przegrali 25:33, a do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 57:60.

"Przed nami jeszcze sporo walki"

W drugiej połowie Nuggets potrafili jednak zneutralizować najlepszego strzelca w historii ligi LeBrona Jamesa, który w pierwszych dwóch kwartach zdobył 19 punktów, a po zmianie stron już tylko osiem.
Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził kandydujący do tytułu MVP Nikola Jokić. Serbski środkowy zapisał na swoim koncie 32 oczka, 12 zbiórek, siedem asyst oraz dwa przechwyty.
Double-double w ekipie z Denver zaliczyli także Jamal Murray (22 pkt, dziesięć asyst) i Aaron Gordon (12 pkt, 11 zbiórek).
Najlepszym graczem Jeziorowców był Anthony Davis, który do 32 punktów dołożył 14 zbiórek oraz cztery bloki. James zakończył spotkanie z dorobkiem 27 oczek, ośmiu asyst, sześciu zbiórek i siedmiu strat.
- LeBron rozpoczął znakomicie. Myślałem, że zdobędzie co najmniej 50 punktów, biorąc pod uwagę, jak grał i trafiał do kosza. Wygraliśmy, ale przed nami jeszcze sporo walki - skomentował trener zwycięzców Michael Malone.
Mecz numer dwa odbędzie się w poniedziałek, także w Ball Arena w Denver.

Sobota bez niespodzianek

Minionej nocy rozpoczęła się także rywalizacja w trzech innych parach. Za każdym razem górą były wyżej rozstawione zespoły gospodarzy.
I tak: Minnesota Timberwolves pokonała Phoenix Suns 120:95, Cleveland Cavaliers wygrali z Orlando Magic 97:83, a New York Knicks okazali się lepsi od Philadelphia 76ers 111:104.