Minnesota Timberwolves awansowała do 2. rundy fazy play-off NBA po wyeliminowaniu Phoenix Suns

29/04/2024, 10:42 GMT+2

Minnesota Timberwolves to pierwsza drużyna, która zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie fazy play-off NBA. W niedzielę koszykarze z Minneapolis pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 122:116, a całą rywalizację wygrali 4-0. O pechu może mówić jednak szkoleniowiec zwycięzców Chris Finch.

Karl-Anthony Towns jest koszykarzem Minnesota Timberwolves

Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatniej kwarcie, kiedy kozłujący piłkę przy linii bocznej Mike Conley zderzył się z graczem Suns Devinem Bookerem i wpadł na Fincha.
Szkoleniowiec skrzywił się z bólu i natychmiast chwycił się za prawe kolano.
Przez kilka minut leżał przy ławce rezerwowych. Był opatrywany przez sztab medyczny swojej drużyny, następnie powoli wstał i przy pomocy lekarzy udał się do szatni.

"Mówiłem mu, żeby usiadł, bo stojąc przy linii tylko przeszkadza"

W końcówce spotkania zespół z Minneapolis prowadził asystent Fincha - Micah Nori. Drużyna utrzymała przewagę i finalnie triumfowała 122:116.
- Trener jest w dobrym nastroju, podobnie jak cała ekipa, ale trudno się dziwić po zwycięstwie i awansie - przekazał Nori.
Sprawę w żart starał się obrócić Conley.
- Mówiłem mu, żeby usiadł, bo stojąc przy linii tylko przeszkadza. Nie posłuchał. A tak poważnie - wspieram go z całego serca, modlę się za niego, ale jestem pewny, że nic poważnego się nie stało - zaznaczył koszykarz.
Leśne Wilki do wygranej poprowadził Anthony Edwards, który uzyskał 40 punktów, z czego 31 w drugiej połowie.
Wśród Słońc na wyróżnienie zasłużył duet Booker - Kevin Durant, który w sumie zdobył 82 oczka, przy czym młodszy z gwiazdorów uzbierał ich aż 49.
- Wolves to silny, wyrównany, zbilansowany zespół. W rywalizacji z nami nie miał słabych punktów, wszyscy stanęli na wysokości zdania - komplementował przeciwników szkoleniowiec Suns Frank Vogel.
Timberwolves awansowali do drugiej rundy fazy play-off po 20 latach i dopiero drugi raz w historii założonego w 1989 roku klubu. W 2004 roku dotarli do finału Konferencji Zachodniej, w którym musieli uznać wyższość Los Angeles Lakers.

Clippers wyrównali, Knicks i Pacers blisko awansu

W innym meczu na Zachodzie ekipa Dallas Mavericks przegrała u siebie Los Angeles Clippers 111:116 i w rywalizacji jest remis 2-2.
Z kolei na Wschodzie zwycięstwa numer trzy odniosły drużyny New York Knicks oraz Indiana Pacers.
Pierwsi pokonali na wyjeździe Philadelphia 76ers (97:92), a drudzy na własnym parkiecie okazali się lepsi od Milwaukee Bucks (126:113).