San Antonio Spurs przegrali z Philadelphia 76ers po dwóch dogrywkach

Akt. 08/04/2024, 11:07 GMT+2

San Antonio Spurs, bez kontuzjowanego Jeremy'ego Sochana w składzie, przegrali u siebie po dwóch dogrywkach z ekipą Philadelphia 76ers 126:133. Aż 52 punkty zdobył dla zwycięzców Tyrese Maxey, ustanawiając swój rekord w NBA.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Spurs byli bardzo blisko zwycięstwa, ale w końcówce czwartej kwarty nie potrafili utrzymać prowadzenia. Pięć punktów przewagi mieli na niespełna minutę przed jej zakończeniem, a dwoma wygrywali, gdy na zegarze pozostawało 2,7 s. Wówczas nie potrafili upilnować Maxeya, który doprowadził do przedłużenia meczu.

Rekord kariery Maxeya

Natomiast w końcówce pierwszej dogrywki, przy remisie 121:121, gospodarze mieli piłkę w ostatniej akcji, ale nie zdołali trafić do kosza. W drugiej dogrywce dramaturgii już nie było. "Ostrogi" nie potrafiły zdobyć punktu przez ostatnie trzy minuty.

Wśród Teksańczyków najlepszy był Victor Wembanyama. 20-letni francuski środkowy zapisał na swoim koncie 33 punkty, 18 zbiórek, siedem bloków i sześć asyst.

23-letni Maxey po raz trzeci w tym sezonie osiągnął pułap 50 punktów. Dokładnie tyle zdobył w listopadzie, a 51 w lutym.

Spurs z bilansem 19 zwycięstw i 59 porażek zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Sixers (44-35), którzy tego dnia grali bez wracającego do formy po kontuzji kolana Joela Embiida, są na siódmej pozycji w Konferencji Wschodniej.