NBA. San Antonio Spurs bez Jeremy'ego Sochana pokonało New Orleans Pelicans

06/04/2024, 11:17 GMT+2

Koszykarze San Antonio Spurs wygrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 111:109 w piątkowym meczu NBA. Liderem gości był Victor Wembanyama.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Spurs już w poprzednim meczu bez Sochana, który z powodu urazu stawu skokowego opuści pozostałą część sezonu, toczyli zacięty bój z aktualnymi mistrzami NBA Denver Nuggets, przegrywając ostatecznie 105:110.

Świetny występ Wembanyamy

Tym razem wygrali wyrównane spotkanie, chociaż jeszcze w końcówce drugiej kwarty mieli 15 punktów straty (38:53).
Liderem gości był francuski środkowy Victor Wembanyama, który 15 ze swoich 17 punktów zdobył po przerwie, a w ostatnich sekundach zablokował rzut Herberta Jonesa.
W całym meczu 20-letni debiutant był bliski triple-double, gdyż miał także 12 zbiórek i dziewięć asyst.
Najlepszym strzelcem Ostróg był wchodzący z ławki Devonte' Graham (20 pkt). Aż siedmiu zawodników ekipy z Teksasu zanotowało co najmniej 14 oczek.
Podopieczni trenera Gregga Popovicha mieli łącznie 34 asysty, ustanawiając rekord sezonu.
Dla Spurs zwycięstwo z Pelicans było pierwszym w czwartym starciu obu drużyn w trwającej kampanii. Mimo wygranej wciąż zajmują oni ostatnią, 15. lokatę w tabeli Konferencji Zachodniej (19-58).
Ekipa z Nowego Orleanu jest siódma (45-32) i nadal ma szansę na awans do fazy play-off.