Porażka goni porażkę. Zespół Sochana śrubuje niechlubny rekord

11/02/2024, 11:25 GMT+1

Koszykarze San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z Brooklyn Nets 103:123. Osiem punktów dla pokonanych zdobył Jeremy Sochan. Dla zawodników z Teksasu była to siódma porażka z rzędu i już 43. w obecnym sezonie NBA.

Sochan: zawsze będę dziki

Sochan wyszedł w pierwszej piątce i przebywał na boisku 29 minut. Trafił cztery z dziewięciu rzutów z gry, a także zanotował pięć zbiórek, trzy asysty oraz przechwyt.

Nets zdominowali Spurs

Samo spotkanie pozbawione było większych emocji. Gospodarze od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po pierwszej połowie prowadzili 60:48.
Później przewaga Nets wzrosła nawet do 28 punktów, a po ostatniej syrenie wyniosła 20 oczek.
W zespole z Brooklynu aż sześciu koszykarzy zdobyło minimum dziesięć punktów. Najwięcej, 25, zapisał na swoim koncie Cameron Thomas.
Wśród Spurs na wyróżnienie zasłużył Victor Wenbanyama, który ubierał 21 oczek.
Dla ekipy z San Antonio była to siódma ligowa porażka z rzędu. Podopieczni Gregga Popovicha zajmują ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej (10-43). Nets są na 11. pozycji na Wschodzie (21-31).