NBA 2023/2024. Boston Celtics bliżej finału po drugim zwycięstwie z Indiana Pacers

Akt. 24/05/2024, 11:38 GMT+2

Drugi mecz u siebie i drugie zwycięstwo. Tak koszykarze Boston Celtics otworzyli rywalizację w finale Konferencji Wschodniej NBA. Tym razem ekipa Joe Mazulli pewnie pokonała Indiana Pacers 126:110.

Boston Celtics - Miami Heat w 7. meczu finału KonferencjI Wschodniej

Celtics - którzy dwa dni wcześniej wygrali z Indiana dopiero po dogrywce - kontrolę nad spotkaniem zaczęli przejmować na początku drugiej kwarty, gdy w kilka minut zbudowali 16-punktowe prowadzenie.
Pacers wprawdzie zmniejszyli stratę, ale czwarta kwarta okazała się popisem gospodarzy, którzy finalnie odnieśli okazałe zwycięstwo.

Znakomite trio Bostonu

Bostończyków do wygranej poprowadził Jaylen Brown, zdobywając aż 40 oczek. Po 23 punkty dołożyli Jason Tatum i Derrick White.
Wśród gości wyróżnił się Pascal Siakam (28 pkt). Z powodu kontuzji parkiet w trzeciej kwarcie musiał opuścić gwiazdor tej ekipy Tyrese Haliburton.
Teraz rywalizacja przeniesie się do Indianapolis, gdzie odbędą się dwa kolejne mecze - w niedzielę (2.30 czasu polskiego) oraz we wtorek (2.00).
Zwycięzca starcia Celtics z Pacers w wielkim finale zmierzy się z lepszym z pary Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves. Po pierwszym spotkaniu drużyna z Teksasu prowadzi 1-0.