Indiana Pacers - Los Angeles Lakers: wynik meczu i relacja - NBA

25/11/2021, 12:21 GMT+1

Wielkie emocje i dogrywka w Indianapolis. Koszykarze Indiana Pacers przegrali na własnym parkiecie z Los Angeles Lakers 116:124. Gości do zwycięstwa poprowadził wracający po karze zawieszenia LeBron James, który zdobył w tym meczu 39 punktów.

Znakomity koszykarz wrócił do składu po pierwszym w karierze zawieszeniu, na jedno spotkanie, za niesportowe zachowanie podczas rywalizacji z Detroit Pistons. 36-latek był kluczowym zawodnikiem swojej ekipy w środowym starciu przeciwko Pacers. Poza 39 oczkami - z czego aż osiem w dogrywce - zapisał na swoim koncie także sześć asyst i pięć zbiórek.
Poza Jamesem w ekipie Lakers wyróżnili się Russell Westbrook - 20 punktów, siedem zbiórek oraz pięć asyst, a także Malik Monk - 17 punktów i osiem zbiórek. W składzie zabrakło chorego Anthony'ego Davisa.
Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Malcolm Brogdon, który rzucił 28 oczek. Double-double, już 14. w tym sezonie, popisał się Domantas Sabonis - 14 punktów oraz 12 zbiórek.

Fenomenalna passa "Słońc" trwa

Czternaste kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Phoenix Suns, pokonując na wyjeździe Cleveland Cavaliers 120:115. Najskuteczniejszymi koszykarzami gospodarzy byli Devin Booker (35 punktów, z czego 24 w pierwszej połowie), Chris Paul (17 punktów i 12 asyst), Deandre Ayton (16 oczek oraz dziewięć zbiórek), a także JaVale McGee (13 punktów i 12 zbiórek). W ekipie "Kawalerzystów" wyróżniającym się graczem był Jarrett Allen, który zdobył 25 oczek oraz zanotował 11 zbiórek.
Z kolei Houston Rockets przerwali serię 15 porażek z rzędu, wygrywając u siebie z Chicago Bulls 118:113. "Rakiety" z bilansem meczów 2-16 wciąż są najsłabszym zespołem w rozgrywkach. Gospodarzy do triumfu poprowadzili Danuel House Jr. (18 punktów), Christian Wood (16) oraz Kevin Porter Jr. (14). W drużynie "Byków" do gry w niezłym stylu powrócił Nikola Vucevic, który zdobył 14 punktów oraz miał 13 zbiórek. Skuteczniejszych od niego było czterech kolegów klubowych, a najwięcej oczek zdobył Zach LaVine - 28.
W innych najciekawiej zapowiadających się meczach broniący tytułu Milwaukee Bucks pokonali Detroit Pistons 114:93, a w pojedynku braci Curry Golden State Warriors Stephena okazało się lepsze od Philadelphii 76ers Setha, wygrywając 116:96.