Play-off NBA 2024: Timberwolves prowadzą z Suns. Bucks remisują z Pacers, a Clippers z Mavericks

Akt. 24/04/2024, 11:56 GMT+2

Sezon NBA nabiera rumieńców. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu rozegrano mecze trzech serii play-off. W dwóch z nich - pomiędzy Milwaukee Bucks oraz Indiana Pacers, a także Los Angeles Clippers i Dallas Mavericks - jest już remis 1-1. 2-0 z Phoenix Suns prowadzą Minnesota Timberwolves, którzy wygrali u siebie 105:93.

Tokio. Zobacz, jak Doncić rzucił 48 punktów w meczu z Argentyną

Po wyrównanej pierwszej połowie Timberwolves kontrolę nad meczem zaczęli przejmować pod koniec trzeciej kwarty.
Na ostatnią część gry wyszli, prowadząc 78:71, a po kilku minutach ich przewaga sięgnęła 19 punktów.

Bucks wciąż bez Giannisa

Wśród "Leśnych Wilków" najlepszy był Jaden McDaniels, który zdobył 25 pkt. Dla Suns najwięcej - 20 pkt - uzyskał Devin Booker. Dwa kolejne mecze odbędą się w Phoenix.
Podobny przebieg miał mecz w Milwaukee, gdzie Pacers wygrali 125:108 po świetnej grze w czwartej kwarcie. W ich szeregach prym wiódł Pascal Siakam, notując 37 pkt i 11 zbiórek.
Bucks wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Giannisa Antetokounmpo. Damian Lillard zdobył dla gospodarzy 34 pkt. Następne dwa spotkania zostaną rozegrane w Indianapolis.

Magiczny Luka

Najwięcej emocji było w Los Angeles. Mavericks po wysokiej porażce w pierwszym meczu tym razem wygrali 96:93. Do zwycięstwa poprowadził ich Luka Donczić, który na swoim koncie zapisał 32 pkt i dziewięć asyst.
- Graliśmy 48 minut fizycznej koszykówki. Oba zespoły skończyły poniżej 100 punktów. To była koszykówka z lat 90. w najlepszym wydaniu - powiedział trener Mavericks Jason Kidd.
Dla Clippers po 22 pkt zdobyli Paul George i James Harden. Teraz rywalizacja przeniesie się do Teksasu.

Wtorkowe mecze NBA:

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 93:96 (19:23, 22:22, 25:20, 27:31). Stan serii: 1-1
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 108:125 (26:30, 29:30, 28:32, 25:33). Stan serii: 1-1
Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 105:93 (24:21, 26:30, 28:20, 27:22). Stan serii: 2-0