Owieczkin coraz bliżej rekordu Gretzky'ego

19/11/2023, 17:02 GMT+1

Aleksandr Owieczkin strzelił gola w wygranym przez Washington Capitals 4:3 meczu u siebie z Columbus Blue Jackets. Była to już 827. bramka lewoskrzydłowego w NHL. Rekordzistą ligi jest legendarny Wayne Gretzky (894 trafienia).

Aleksandr Owieczkin od 2005 roku jest graczem Capitals

Po bezbramkowym remisie w pierwszej tercji, w drugiej padły cztery gole, a Owieczkin trafił na 3:1 dla gospodarzy w 36. minucie, trafiając do siatki po raz piąty w tym sezonie. Hendrix Lapierre i Aliakiej Protas dołożyli po jednym golu i po dwie asysty.

"Nie oglądamy się na tabelę"

- Zawsze znajdujemy sposób, żeby narzucić swój styl gry. Na razie nie oglądamy się na tabelę, po prostu walczymy najmocniej, jak potrafimy, staramy się zdobyć dwa punkty w każdym kolejnym meczu - skomentował Owieczkin.
To czwarte z rzędu zwycięstwo gospodarzy i zarazem ósma kolejna porażka gości. Stołeczny klub ma bilans 9-4-2 i zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Prowadzą w niej Boston Bruins, którzy w sobotę wygrali u siebie z Montreal Canadiens 5:2. Obecnie są najlepszym zespołem całej ligi z 28 punktami.
Tyle samo mają broniący Pucharu Stanleya hokeiści Vegas Golden Knights, ale oni rozegrali o dwa spotkania więcej od Bruins. W sobotę mistrzowie przegrali na wyjeździe z Philadelphia Flyers po dogrywce 3:4. Złoci Rycerze prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej.