David Savard z niesamowitym golem w NHL

07/03/2024, 12:45 GMT+1

Czegoś takiego nie pamiętają najwięksi fani hokeja. Podczas meczu Nashville Predators z Montreal Canadiens w NHL padł gol, który będzie jeszcze długo pokazywany. Zawodnik gości David Savard próbował wbić krążek do tercji ataku, a ten ku zaskoczeniu strzelca wylądował w bramce.

Evans Montreal Canadiens

Predators prowadzili 2:0, ale dwa gole stracili bardzo szybko. O ile pierwszy padł jeszcze w zwyczajny sposób po zespołej akcji, o tyle drugi w kompletnie niespotykany.
Była 37. minuta, końcówka drugiej tercji. Najpierw kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Brendan Gallagher. Od razu po wznowieniu gry krążek trafił do Davida Savarda. Hokeista Canadiens zdecydował się na wstrzelenie go do tercji ataku. Zazwyczaj odbija się on w taki sposób, że za bramką przejmuje go golkiper zespołu rywali.
Juuse Saros wyjechał zatem w odpowiedni sposób, ale krążek zamiast wpaść pod jego kij, odbił się tak nieszczęśliwie dla niego od łącznika w pleksiglasowych osłonach boiska, że wpadł prosto do pustej bramki.
Zrobiło się 2:2.

Bramka, która dodała skrzydeł

- Chyba nigdy czegoś takiego nie widziałem. Może to było coś podobnego, ale raczej nie z tego kąta - mówił bramkarz gospodarzy Saros.
- To było zdecydowanie szczęśliwe odbicie od osłony, ale nawet coś takiego trzeba brać pod uwagę. Potrzebowaliśmy tego. Strzeliliśmy dzięki temu ważnego gola i doprowadziliśmy do remisu 2:2. To było coś wielkiego i dodało nam skrzydeł na dalszą część tego spotkania - dodał Savard, który w tym starciu zaliczył jeszcze asystę.

David Savard strzelił niesamowitego gola

Ostatecznie o wyniku meczu decydowała dogrywka. Goście zwyciężyli w niej 4:3 po golu Nicka Suzuki.
Canadiens mimo tego sukcesu mają nikłe szanse na grę w play-offach. Zajmują dopiero siódmą lokatę w Dywizji Atlantyckiej. Predators są na czwartym miejscu w Dywizji Centralnej.