NHL. Aleksander Owieczkin coraz bliżej rekordu Wayne’a Gretzky’ego

25/03/2024, 18:07 GMT+1

Mimo 38 lat Aleksander Owieczkin wciąż w wyborniej dyspozycji. Hokeista Washington Capitals zdobył dwie bramki w wygranym 3:0 meczu ligi NHL z Winnipeg Jets. Wielki rekord Wayne’a Gretzky’ego coraz bardziej na horyzoncie.

Owieczkin z dwoma hat-trickami na początku sezonu NHL

Owieczkin strzelił zdobył bramek w ostatnich pięciu spotkaniach i już 26 w tym sezonie. Rosjanin nie kryje, że jego celem nadal jest pobicie rekordu 894 goli zdobytych przez Gretzky’ego. Do wyrównania osiągnięcia Kanadyjczyka brakuje mu 46.

Capitals wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów. Świetnie spisał się Charlie Lindgren, który obronił wszystkie 27 strzałów. Drużynę z Waszyngtonu we wtorek czeka kluczowy dla układu tabeli mecz z Red Wings.

Pierwsze trafienie od dwóch lat i jubileuszowy mecz

Dogrywką zakończyło się spotkanie Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning. Wygrali goście 3:2. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 59. sekundzie dogrywki Anthony Cirell. To było szóste zwycięstwo Tampa Bay w ostatnich siedmiu meczach. Dla Anaheim jedną z bramek uzyskał po raz pierwszy od prawie dwóch lat Ross Johnston.

New Jersey Devils wygrali 4:0 wyjazdowe spotkanie z New York Islanders. W ekipie "Diabłów" po raz 300. w sezonie zasadniczym wystąpił Jack Hughes, który strzelił gola i miał jedną asystę. Devils wygrali po raz trzeci w czterech meczach, natomiast "Wyspiarze" przegrali po raz siódmy w ośmiu meczach (1-6-1) i tracą do Waszyngtonu cztery punkty.