"Kobra" za mocna. Polak nie podbił Ameryki

15/12/2023, 10:47 GMT+1

Andrzej Wawrzyk przegrał z Kubratem Pulewem walkę, która odbyła się w Costa Mesa w Kalifornii. Polak uległ doświadczonemu Bułgarowi decyzją sędziów.

Andrzej Wawrzyk na dopingu

Zdecydowanym faworytem pojedynku był Pulew, w przeszłości już kilkukrotnie walczący o mistrzostwo świata. Wawrzyk, który w zeszłym roku wrócił do sportu po przerwie spowodowanej stosowaniem dopingu, zamierzał zrobić wszystko, by stawić czoła starszemu rywalowi.

"Szacunek dla Andrzeja Wawrzyka"

Polak, zgodnie z oczekiwaniami ekspertów, nie sprawił jednak Bułgarowi większych problemów. Dwukrotnie był liczony (kolejno w szóstej oraz ósmej rundzie), ale przerwał do końca starcia.
Przegrał jednogłośną decyzją sędziów. U każdego arbitra górą był "Kobra" (99-89, 100-88, 100-88). Pulew odniósł 30. zwycięstwo na zawodowych ringach. Bilans Wawrzyka to 34 wygrane i trzy porażki.
"Ilu z nas miało Bułgara na punkty? Szacunek dla Andrzeja Wawrzyka" - napisał na platformie X (dawniej Twitter) znany dziennikarz zajmujący się boksem Przemysław Gancarczyk.
Andrzej Wawrzyk (Polska) - Kubrat Pulew (Bułgaria), zwycięstwo Pulewa jednogłośną decyzją sędziów (99-89, 100-88, 100-88)