Puchar Świata we wspinaczce sportowej na czas w Wujiangu. Kiedy finały? Gdzie zobaczyć?

12/04/2024, 21:28 GMT+2

Alekasandra Kałucka była druga, a Aleksandra Mirosław szósta, podczas eliminacji zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w chińskim Wujiangu. W sobotnich finałach nie zobaczymy żadnego z Polaków.

Wspinaczka sportowa. Wyjaśniamy dyscypliny olimpijskie na igrzyskach w Paryżu 2024

Wspinaczkę oglądaj na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze
W piątek Kałucka miała czas 6,58. Do finałów przystąpi z drugiej pozycji. Szybsza była Amerykanka Emma Hunt – 6,44.

Kiedy finały Pucharu Świata w Wujiangu?

Pewna już olimpijskiego startu w Paryżu rekordzistka świata Mirosław z czasem 6,87 była szósta. Ósme miejsce zajęła Natalia Kałucka, dziesiąte Patrycja Chudziak - 7,14, a 22. Anna Brożek - 7,44.
Wśród mężczyzn doszło do historycznego wydarzenia. 18-letni Amerykanin Samuel Watson dwukrotnie pobił rekord świata. W swojej pierwszej próbie pokonał on ścianę w 4,85 s., bijąc o 0,05 s rekord Indonezyjczyka Veddriqa Leonardo. W drugiej uzyskał jeszcze lepszy czas - 4,79.
Niestety, bardzo słabo poszło Marcinowi Dzieńskiemu. Doświadczony Polak zajął dopiero 43. miejsce z czasem 5,63. Zarówno on, jak i wspomniana wcześniej Brożek, nie wystąpią w sobotnich finałach.
Zawody Pucharu Świata w chińskim Wujiangu będzie można oglądać w Playerze. Początek sobotniej transmisji zaplanowano na godz. 13:30.