Tokio 2020 - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie awansowali do 1/8 finału - siatkówka plażowa mężczyzn

31/07/2021, 14:49 GMT+2

W meczu barażowym o wejście do najlepszej szesnastki igrzysk olimpijskich w Tokio Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z hiszpańską parą Pablo Herrera/Adrian Gavira 1:2 (29:31, 21:19, 7:15). Polacy tym samym zakończyli swój udział w turnieju.

Piotr Kantor

Biało-Czerwoni dobrze otworzyli pierwszego seta (5:2). Polacy przez dłuższy fragment partii utrzymywali kilkupunktową przewagę i na przerwę techniczną zeszli z wyraźnym prowadzeniem (12:9).
Hiszpanie złapali jednak kontakt z naszymi siatkarzami i chwilę później był już remis (14:14). Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt (20:20).
Po dramatycznej końcówce minimalnie skuteczniejsi okazali się Herrera i Gavira, którzy wykorzystali siódmą piłkę setową i wygrali pierwszą odsłonę 31:29.
W drugiej części żadna z ekip nie potrafiła uzyskać co najmniej dwóch oczek przewagi (8:8). Kantor i Łosiak złapali swój rytm i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Później kontrolowali już boiskową sytuację i doprowadzili do tie-breaka (21:19).

Pechowy trzeci set

W decydującej rozgrywce Polacy rozpoczęli od kilku błędów w ataku (1:5). Hiszpanie nie mieli większych problemów z punktowaniem, a Kantora zaczęły łapać skurcze. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie przepuścili świetnej okazji do zakończenia meczu i awansowali do 1/8 finału (15:7).
W starciu o ćwierćfinał Herrera/Gavira zagrają z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - parą Leszukow/Semenow lub Krasilnikow/Stojanowski. Losowanie odbędzie się po zakończeniu meczów barażowych.
Wcześniej do najlepszej szesnastki awansowali Michał Bryl oraz Grzegorz Fijałek, którzy w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Włochami Nicolai/Lupo. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 2 sierpnia.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl