Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław wygrała kwalifikacje w Dżakarcie

07/05/2023, 10:18 GMT+2

Aleksandra Mirosław nie zwalnia tempa. Polka wygrała kwalifikacje w Dżakarcie i znów będzie główną faworytką do wygrania zawodów Pucharu Świata. Finały zaplanowano na niedzielę na godzinę 15:00. Transmisja w Eurosporcie 2 i Eurosporcie Extra w player.pl.

Aleksandra Mirosław wygrała kwalifikacje w Dżakarcie

Mirosław w sobotnich kwalifikacjach uzyskała czas 6,36 s. Ten wynik jeszcze kilka dni temu byłby rekordem świata. Przypomnijmy, że na zawodach w Seulu Polka już w kwalifikacjach poprawiła najlepszy w historii rezultat, osiągając 6,37 s. Rekord nie przetrwał jednak zbyt długo. Mirosław pobiła go najpierw w półfinale (6,35 s), a następnie w wielkim finale (6,25 s).

Cztery Polki w finale

29-latka w kwalifikacjach wyprzedziła Desak Madę Ritę Kusumę Dewi z Indonezji (6,65 s) i Deng Lijuan z Chin (6,745 s).
Kolejne dwa miejsca zajęły siostry Kałuckie. Czwarta była Natalia (6,749 s), a piąta Aleksandra (6,82 s).
Awans do finałów zapewniła sobię czwarta z Polek Patrycja Chudziak, która zajęła 15. miejsce (7,384 s). Odpadła natomiast 25. w kwalifikacjach Anna Brożek (7,85 s).
W eliminacjach mężczyzn nie powiodło się również Marcinowi Dzieńskiemu, który był dopiero 32.
Finały w Dżakarcie rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu polskiego. Transmisja w Eurosporcie 2 i Eurosporcie Extra w player.pl.
Autor: kali/łup / Źródło: eurosport.pl