Switolina odpadła w Waszyngtonie. W kolejnym turnieju może trafić na Świątek

05/08/2023, 16:23 GMT+2

Ukraińska tenisistka Elina Switolina przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Waszyngtonie z najwyżej rozstawioną Amerykanką Jessicą Pegulą 6:4, 3:6, 4:6. Niedawno na tym samym etapie turnieju wyeliminowała Igę Świątek podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. Obie panie mogą wkrótce ponownie na siebie trafić.

Skrót meczu Switolina - Kasatkina w 4. rundzie Roland Garros

Switolina wróciła na korty w kwietniu po przerwie spowodowanej macierzyństwem, a już w lipcu sprawiła dużą niespodziankę docierając do półfinału Wimbledonu. Stało się to po wyeliminowaniu m.in. światowej "jedynki" Świątek.
Obie panie mogą wkrótce ponownie zmierzyć się na korcie, tym razem na turnieju w Montrealu. W przypadku zwycięstw spotkają się w ćwierćfinale.

Switolina odpadła w Waszyngtonie

W Waszyngtonie Ukrainka tak daleko nie doszła, chociaż sprawiła Peguli sporo problemów. W trzecim secie Amerykanka obroniła sześć break pointów, ale to ona awansowała do półfinału, w którym spotka się z Greczynką Marią Sakkari.

Elina Switolina przegrała z Jessicą Pegulą

29-letnia Pegula była najlepsza w Waszyngtonie w 2019 roku. To jedno z jej dwóch singlowych zwycięstw w karierze.
Drugą parę półfinalistek tworzą broniąca tytułu Rosjanka Ludmiła Samsonowa i Amerykanka Cori Gauff.
W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch.