WTA 500 Charleston 2024. Magda Linette przegrała z Jessicą Pegulą w 1/8 finału

Akt. 04/04/2024, 20:40 GMT+2

Magda Linette odpadła w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Charleston. W walce o ćwierćfinał Polka wyraźnie przegrała z rozstawioną z "jedynką" reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą 2:6, 2:6.

Świetna akcja Linette w 2. gemie meczu z Wozniacki w Australian Open

Do czwartkowego spotkania Linette (63. WTA) radziła sobie w Charleston bardzo dobrze.
Poznanianka wyeliminowała w USA dwie wyżej notowane rywalki - najpierw wygrała z Chorwatką Petrą Martić (61. WTA), a następnie, mimo porażki 0:6 w pierwszym secie, pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską (32. WTA).

Linette gra dalej w Charleston

59 minut i koniec

W 1/8 finału Polkę czekało teoretycznie o wiele trudniejsze wyzwanie.
Na jej drodze stanęła bowiem Pegula (5. WTA), która w jedynym bezpośrednim pojedynku obu tenisistek - w marcu 2023 roku w Miami - triumfowała pewnie, 6:1, 7:5.
Linette rozpoczęła mecz udanie, od utrzymanego serwisu i prowadzenia 1:0. Niestety, na korcie szybko zarysowała się wyraźna przewaga reprezentantki gospodarzy.
Amerykanka wygrała pięć kolejnych gemów i aż 20 z 23 przeprowadzonych w tym okresie wymian. Inauguracyjna partia, po zaledwie 25 minutach walki, zakończyła się jej zwycięstwem 6:2.
W drugiej odsłonie sytuacja nie uległa zmianie. Pegula kontynuowała dobrą grę, a Polka miała ogromne problemy, by przeciwstawić się rywalce.
Efekt? Po kwadransie na tablicy wyników było 4:0 dla wyżej notowanej zawodniczki.
Turniejowa "jedynka" oddała później Linette dwa gemy, wygrała seta 6:2 i mogła świętować awans do ćwierćfinału.

Jessica Pegula nie dała szans Magdzie Linette

W kolejnej rundzie rywalką Peguli będzie lepsza z pary Wiktoria Azarenka (26. WTA) - Taylor Townsend (68. WTA).

Jessica Pegula - Magda Linette 6:2, 6:2