Po skandalu mówił o niej cały tenisowy świat. Chinka przegrała w Warszawie

Krzysztof Srogosz

Akt. 25/07/2023, 18:50 GMT+2

W zeszłym tygodniu w Budapeszcie przeżyła atak paniki w trakcie meczu, a we wtorek zaprezentowała się w BNP Paribas Warsaw Open. Shuai Zhang przy pięknym wsparciu publiczności przegrała w pierwszej rundzie z Czeszką Terezą Martincovą 6:7 (3), 4:6.

Magdalena Fręch pokonała Shuai Zhang w 1. rundzie Roland Garros

Organizatorzy stołecznego turnieju mocno zachęcali do przyjścia na spotkanie z udziałem Azjatki. Tydzień temu doszło z jej udziałem do wydarzeń, które były szeroko komentowane nie tylko w środowisku tenisowym.
Zhang, 45. w rankingu WTA, grała w Budapeszcie z reprezentantką gospodarzy Amarissą Kiarą Toth (548. WTA). W pierwszym secie był remis 5:5. W jednej z akcji Chinka trafiła z forhendu w linię, ale sędzia ogłosiła aut. Stało się tak, mimo że zeszła ze stołka i z bliska sprawdziła ślad.

Wielki niesmak

Na dodatek chwilę później Toth zamazała nogą miejsce upadku piłki. W świecie tenisowym to nic innego jak przyznanie, że akcja była udana.
To doprowadziło do ataku paniki u Zhang, która ostatecznie zrezygnowała z dalszej gry i oddała mecz walkowerem. Mimo takich okoliczności węgierska 20-latka głośno cieszyła się ze zwycięstwa. Dopiero po kilku dniach Toth przeprosiła za zachowanie. Niesmak jednak pozostał.

Shuai Zhang odpadła w pierwszej rundzie

14. porażka z rzędu

34-letnia Azjatka teraz przyjechała do Warszawy. W poniedziałek odpadła w rywalizacji deblowej, a we wtorek na pewno liczyła na zwycięstwo.
Zmierzyła się ze 107. na świecie Martincovą. Od początku widać było, że Czeszka czuje się na korcie lepiej. W pierwszej odsłonie po przełamaniu prowadziła 5:3, ale ostatecznie wygrała dopiero w tie breaku 7-3. W drugim secie zwyciężyła pewnie 6:4.
Dopingowana przez polskich kibiców Chinka przegrała tym samym 14. singlowy pojedynek z rzędu.
Martincova w drugiej rundzie turnieju zmierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer.