Kontuzja Igi Świątek. Ten moment przekreślił szanse Polki

Akt. 18/05/2023, 08:46 GMT+2

Iga Świątek z powodu kontuzji nie była w stanie dokończyć ćwierćfinałowego meczu w Rzymie. Polka przez kilkanaście minut grała z zabandażowaną nogą, ale ostatecznie w spotkaniu z Jeleną Rybakiną skreczowała. Jej problemy rozpoczęły się pod koniec drugiej partii.

Świątek skreczowała w ćwierćfinale turnieju w Rzymie (źródło: Getty Images)

Świątek walczyła w Rzymie o trzeci tytuł z rzędu. Ćwierćfinał rozpoczęła od wygrania partii 6:2, w drugiej, bardzo wyrównanej, doszło do tie-breaka. Właśnie wtedy Polce zaczęły doskwierać problemy zrowotne.

Jak doszło do kontuzji Świątek?

To była zacięta wymiana. Rybakina mocno zaatakowała, zepchnięta do defensywy Świątek próbowała odbić piłkę forhendem, robiła wszystko, co mogła, żeby do niej dojść, ale ostatecznie jej się nie udało. Nagle stanęła, pochyliła się i złapała za prawe kolano.
Seta przegrała, a następnie udała się na przerwę medyczną. Na kort wróciła z opatrunkiem. W trzeciej partii zdołała na nim spędzić jedynie kilkanaście minut, przy stanie 2:2 podjęła decyzję o tym, że nie będzie kontynuować gry.
Jak podano po meczu Polka zmaga się z urazem prawego uda. Więcej będzie wiadomo w czwartek. Jej trener przekazał, że tego dnia tenisistka przejdzie szczegółowe badania, między innymi rezonans.

Iga Świątek poddała mecz

Wkrótce Roland Garros

To było jej czwarte spotkanie z Rybakiną i trzecia w tym roku porażka. Poprzednie miały miejsce w 1/8 finału Australian Open i w półfinale w Indian Wells.
Turniej w Rzymie był dla Polki ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 28 maja Roland Garros, w którym triumfowała przed rokiem.