Katarzyna Piter lepsza od Katarzyny Kawy w "polskim" starciu deblistek w Rouen

16/04/2024, 21:28 GMT+2

Ćwierćfinał gry podwójnej turnieju WTA 250 w Rouen nie dla Katarzyny Kawy. Polka i grająca z nią w parze Holenderka Bibiane Schoofs uległy 4:6, 5:7 polsko-brytyjskiemu deblowi Katarzyna Piter - Samantha Murray.

Piter i Morozowa odpadły w 1. rundzie debla kobiet w Australian Open

Pierwszy set trwającego blisko półtorej godziny meczu był dość wyrównany. Kawa i Schoofs tylko raz zostały przełamane, ale to wystarczyło, by przegrały partię.

Seria zwrotów akcji

W drugim secie nastąpiło kilka zwrotów akcji. Piter i Murray najpierw wyszły na prowadzenie 3:0, potem przegrały pięć gemów z rzędu, a następnie wróciły do gry i wygrały kolejne cztery gemy i całego seta 7:5.
Na ćwierćfinałowe rywalki polsko-brytyjska para musi poczekać. Będą nimi albo Włoszki Angelica Moratelli i Camilla Rosatello, albo Amerykanka Quinn Gleason i Słowenka Dalila Jakupovic. Ich mecz zaplanowany jest na środę.

Katarzyna Piter/Samantha Murray - Katarzyna Kawa/Bibiane Schoofs 6:4, 7:5