WTA Austin 2024: Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs przegrały finał debla

04/03/2024, 07:41 GMT+1

Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs rywalizację w grze podwójnej w Austin zakończyły na finale. W nim polsko-holenderski debel musiał uznać wyższość Australijki Olivii Gadecki i Brytyjki Olivii Nicholls, które wygrały 6:2, 6:4.

Kawa i Kostiuk awansowały do 2. rundy gry podwójnej w Australian Open

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Od tego momentu cztery gemy z rzędu wygrały Australijka i Brytyjka.

Wypuściły przewagę z rąk

Początek drugiej partii wyglądał jednak zupełnie inaczej. To Kawa i Schoofs narzuciły swoje warunki. Prowadziły już 4:0, ale wtedy nastąpił kolejny zwrot w tym meczu.
Rywalki wygrały sześć kolejnych gemów i przypieczętowały wygraną. Spotkanie, które trwało łącznie godzinę i 15 minut, zakończyły przy drugiej piłce meczowej.
31-letnia Kawa wciąż czeka więc na pierwszy tytuł w karierze. W finale debla grała wcześniej raz. W 2022 roku w Warszawie występowała w parze z Alicją Rosolską i Polki przegrały decydujące spotkanie.

WTA Austin 2024 - wynik finału debla:

Olivia Gadecki, Olivia Nicholls (Australia, W. Brytania) - Katarzyna Kawa, Bibiane Schoofs (Polska, Holandia) 6:2, 6:4