Znana godzina ćwierćfinału Igi Świątek w Pekinie

Akt. 05/10/2023, 20:04 GMT+2

Iga Świątek już w piątek stanie do walki o awans do półfinału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jej rywalką będzie Francuzka Caroline Garcia. O której godzinie ćwierćfinałowy mecz Polki?

Iga Świątek w turnieju WTA 500 w Tokio

Rywalizację w Chinach Świątek zaczęła od pokonania w poniedziałek 6:4, 6:3 Hiszpanki Sary Sorribes Tormo, a dzień później, w drugiej rundzie, reprezentującej Francję Varvary Grachevej 6:4, 6:1. Jeszcze mniejszy opór postawiła jej w 1/8 finału Magda Linette. Polski mecz Świątek wygrała w nieco ponad godzinę 6:1, 6:1.
W ćwierćfinale 22-letnia raszynianka zmierzy się z Caroline Garcią, która w Pekinie rozegrała też trzy mecze, z czego dwa z Ukrainkami - w pierwszej rundzie z Kateryną Baindl (6:2, 6:4), a w trzeciej z Anheliną Kalininą (6:3, 6:2). Najwięcej problemów przyspożyła jej w drugiej Kazaszka Julia Putincewa. Garcia w ponad dwie godziny i 15 minut wyeliminowała ją w trzech setach (6:3, 3:6, 6:3).

Iga Świątek - Caroline Garcia: kiedy i o której ćwierćfinał?

Polsko-francuska batalia o półfinał w Pekinie odbędzie się w piątek 6 października. Organizatorzy podali w czwartek, że będzie to pierwszy mecz na wyposażonym w dach korcie Diamond, mogącym pomieścić 15 tysięcy widzów. Początek spotkania o godzinie 6.30 polskiego czasu. W Chinach będzie wtedy 12.30. Wynik na żywo i relacja online w eurosport.pl.

Świątek czy Garcia? Kto w półfinale?

Będzie to czwarty pojedynek Świątek z Garcią w cyklu WTA. Polka była lepsza dwukrotnie, ale uległa Francuzce przed własną publicznością - w ćwierćfinale ubiegłorocznej edycju turnieju w Warszawie, który Garcia później wygrała.
Zwyciężczyni zagra w półfinale w Pekinie z triumfatorką starcia Coco Gauff - Maria Sakkari/Xinyu Wang.