Jednostronny finał. Trzecia rakieta świata z trzecim tytułem w karierze

14/08/2023, 08:05 GMT+2

Jessica Pegula została zwyciężczynią turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu. Amerykanka, która w półfinale wyeliminowała Igę Świątek, w finale bez najmniejszych problemów pokonała Ludmiłę Samsonową 6:1, 6:0.

Skrót meczu Pegula - Mertens w 3. rundzie Roland Garros

Zarówno Pegula (3. WTA), jak i Samsonowa (12. WTA) w półfinałach sprawiły nie lada niespodzianki. W sobotę Amerykanka w trzech setach uporała się z liderką światowego rankingu, wygrywając 6:2, 6:7 (4-7), 6:4.
Rosjanka - ze względu na padający deszcz - swój mecz 1/2 finału rozegrała dopiero w niedzielę, pokonując czwartą w zestawieniu WTA Jelenę Rybakinę 1:6, 6:1, 6:2.

Pegula z pierwszym tytułem w sezonie

Kilka godzin później zawodniczka urodzona w Oleniegorsku ponownie wyszła na kort, tym razem, aby powalczyć o zwycięstwo w turnieju.
Odczuwająca jeszcze trudy poprzedniego starcia 24-latka w finale nie była sobą. Popełniała ogromną liczbę niewymuszonych błędów, w pierwszej partii zapisując na swoim koncie zaledwie jednego gema.
W drugiej odsłonie sytuacja nie uległa zmianie. Prezentująca się bardzo solidnie Amerykanka pewnie zdobywała kolejne punkty, sukcesywnie zbliżając się do końcowego triumfu. Efekt? Set wygrany do zera, gwarantujący Peguli trzeci tytuł w karierze, ale pierwszy w 2023 roku.