WTA 1000 Miami 2024. Mecz Diana Sznajder - Venus Williams został przerwany przez wbiegnięcie kota na kort

Akt. 20/03/2024, 17:06 GMT+1

Venus Williams odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. O porażce Amerykanki mówi się jednak więcej w kontekście zabawnej sytuacji z drugiego seta jej pojedynku z Dianą Sznajder.

Venus Williams odpadła w 1. rundzie US Open

Do zdarzenia doszło w spotkaniu 1/64 finału pomiędzy Sznajder a Williams. Występująca z dziką kartą Amerykanka - przy stanie 3:6, 2:1, 40:40 ze swojej perspektywy - serwowała, by podwyższyć prowadzenie w drugiej partii na 3:1.

Nieoczekiwany gość

Nagle wokół zawodniczek zapanowało zamieszanie. Jak się okazało, za linią końcową placu gry pojawił się czarno-biały kot, którego wizyta na chwilę przerwała tenisistkom rywalizację.
- Mamy kota na korcie - ogłosiła sędzia potyczki w Miami, wywołując śmiech wśród zgromadzonych na trybunach kibiców.
Zwierzak, przez nikogo nie niepokojony, tak szybko jak przybiegł, tak szybko opuścił arenę zmagań.
Finalnie Sznajder pokonała 41-krotną triumfatorkę turniejów WTA w grze pojedynczej i czterokrotną złotą medalistkę olimpijską 6:3, 6:3.
W kolejnej rundzie przeciwniczką 19-latki będzie zajmująca 18. miejsce w światowym rankingu Amerykanka Madison Keys.

Diana Sznajder - Venus Williams 6:3, 6:3